Z ŻYCIA SZKOŁY - 2018/19

Co i kiedy...?


Gala II Przeglądu Teatralnego - Teatr Praska 52

W środę 12 grudnia w Teatrze Praska 52 odbyła się gala teatralna - przegląd przedstawień opartych na ruchu i geście. Zaprezentowały się cztery szkoły; w tym nasza. Uczniowie klasy 4c oraz 4c przygotowali pod kierunkiem p. Agnieszki Frolich przedstawienie pt. "Oceanarium"

Gala finałowa w SCKM

W czwartek 29 listopada o godz. 17.00. odbyła się w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży uroczysta gala podsumowująca projekt "Przytulmy Polskę do serca". W ramach projektu artystycznego szkół i placówek Dzielnicy VIII odbędą się cztery konkursy: recytatorski i wokalny dla szkół, recytatorski i wokalany dla przedszkoli. Wyłonieni finaliści wystąpili na scenie Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży. Koncert finałowy prowadziła znana krakowska artystka, Jaga Wrońska - wokalistka przez lata związana z kabaretem Loch Camoelot, animatorka Krakowskich Lekcji Śpiewania. W finale wystąpili następujący reprezentanci naszej szkoły: Bartosz Brzuchacz - I miejsce w kategorii wokalnej i III miejsce w recytatorskiej (13 - 16 lat) Nadia Kunz - I miejsce w kategorii recytatorskiej i III miejsce w wokalnej (7 - 12 lat) Zbigniew Szerszeń - III miejsce w kategorii recytatorskiej (7 - 12 lat) Koło Muzyczno-Teatralne - I miejsce w kategorii zespołów wokalnych Maciej Liptak z zespołem - II miejsce w kategorii zespołów wokalnych

Dębnicki Przegląd Piosenki Ułańskiej

W czwartek 15.11.2018 r. odbył się w naszej placówce międzyszkolny konkurs pieśni patriotycznych. Jury przesłuchało 25 wykonawców; solistów, duety i zespoły. Udział wzięło 8 szkół, w sumie około 70 uczestników.Najczęściej wybierano znane pieśni legionowe jak "Piechota"," Białe róże". Pojawiły się utwory nawiązująe do okresu II wojny światowej; "Miasto 44", "Major Ponury", "Dziewczyna z granatem w ręce", mieliśmy również okazję wysłuchać mniej znanych utworów jak "Siwy mundur" czy "Walc końcówka. Podczasu imprezy Paulina Urbańska i Kamil Wyroba z klasy IV a odczytali najpiękniejsze życzenia dla Polski, które wcześniej przygotowali uczniowie.


Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada klasy 0 – 3 obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i najlepszy moment, aby przypomnieć sobie część z nich.
Uczniowie klas młodszych uczcili ten dzień przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych, odgadywali z jakich bajek pochodzą czytane przez panie fragmenty oraz rozpoznawali bajkowe postacie na fotografiach.


"Przytulmy Polskę do serca" - projekt Dzielnicy VIII

W ramach projektu artystycznego szkół i placówek Dzielnicy VIII odbędą się cztery konkursy:


Co Polacy śpiewali u progu niepodległości?

W poniedziałek 22 października zespół Koła Muzyczno-Teatralnego uczestniczył w niecodziennym wydarzeniu kulturalnym. Odwiedziliśmy Klub Dziennikarzy "Pod Gruszką", stając się współtwórcami wykładu historycznego p. Piotra Boronia. Naszą rolą było zilustrowanie muzyczne gawędy o dawnych pieśniach patriotycznych, z których część jest popularna i śpiewana do dziś. Przygotowaliśmy dziewięć utworów. Wystąpili uczniowie z kl.7b, 5a, 4c; jako soliści: Bartosz Brzuchacz, Maciej Liptak, Serafina Kunz, Jakub Dorda i Mateusz Szeliga, a także... p. Adrian Karkowski. Opiekę artystyczną sprawowały panie: Anna Michalik i Krystyna Gubernat.


Program obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości w roku 2018
Ślubowanie

W piątek 12 października odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych przygotowane przez panie: Dorotę Kaję, Katarzynę Bil i Kamilę Szadkowską.

Warsztaty teatralne dla klas IV i V

W czwartek 4 października br. w godz.8.00 - 13.00 uczniowie klas czwartych i piątych uczestniczyli w całodziennych warsztatach w Teatrze Praska 52. Zajęcia prowadzili profesjonalni aktorzy i reżyserzy Studio Dono; Agnieszka Frolich i Jonathan Frolich. Zajęcia będą kontynuowane w szkole.

więcej


Rozpoczęcie roku szkolnego

Rok szkolny rozpoczęliśmy w poniedziałek 3 września.

Z ŻYCIA SZKOŁY - 2017/18

Co i kiedy...?


Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego już za nami; rozstajemy się na dwa miesiące. W tym roku nie żegnaliśmy absolwentów... A więc do zobaczenia w tym samym gronie! Program artystyczny przygotowali uczniowie klas pierwszych pod opieką nauczycieli świetlicy; p. Barbary Kozłowskiej i p. Agnieszki Cyankiewicz. Starsi uczniowie mieli przyjemność obejrzeć przedstawienie klasy IV a pod kierunkiem p. Małgorzaty Świtalskiej.

Szkolny konkurs recytatorski "Podróż w krainę nieznaną"

30 maja po południu miał miejsce finał tradycyjnego szkolnego konkursu recytatoryskiego. W tym roku tematem przewodnim były motywy podróży, wędrówki, drogi, wakacyjnych wrażeń, ciekawych miejsc i krain; rozumianych zarówno dosłownie, jak i metaforycznie. Koncert finałowy poprzedzony był eliminacjami, w których wyłoniono w sumie około trzydziestu przedstawicieli z poszczególnych klas IV - VII. Największe uznanie oraz NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI zdobył Bartosz Brzuchacz z kl. VI b za interpretację wiersza Ludwika Jerzego Kerna "Palcem po mapie", głosujący zwrócili także uwagę na Jakuba Pyziołka z kl.V a, który zaprezentował swój tekst bardzo zabawnie. Całą imprezę w ujmujący sposób prowadzili Zuzanna Cywka oraz Franciszek Rychlak. Tradycją naszych finałów recytatorskich są dodatkowe występy artystyczne; w tym roku mieliśmy przyjemność wysłuchać piosenki z filmu "Vaina - skarb oceanu" w wykonaniu Anny Norytsi oraz bawić się wspólnym karaoke. Jury w składzie: p.K. Glanowska, p. K.Gubernat i p. M.Kidoń podczas czerwcowego apelu ogłosi oficjalne wyniki."Majówka cygańska" w Domu Pomocy Społecznej

29 maja Koło Teatralno-Muzyczne oraz uczniowie kl.IV a brali udział w występie charytatywnym na rzecz pensjonariuszy domów pomocy społecznej zorganizownym przez DPS z ul.Praskiej 25. Wystąpili: Julia Gawłowska, Aleksandra Szot, Anna Norytsia, Aleksandra Rogowska i Bartosz Brzuchacz, a także zespół taneczny z kl. IV a; przygotowani przez panie: Annę Michalik, Krystynę Gubernat i Małgorzatę Gofroń przy współpracy p. Zygmunta Dutkiewicza, który akompaniował na gitarze.XII Rajd Szlakami Konfederatów Barskich "Na tropach historii"

W dniu 26. maja grupa uczniów z klas V - VII pod opieką p. Krystyny Gubernat i p. Adriana Karkowskiego wyruszyła na rajd historyczny zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Lanckorony dla upamiętnienia 250 rocznicy Konfederacji Barskiej.Festyn rodzinny

26 maja bawiliśmy się na tradycyjnym szkolnym festynie. O godz.10.00 odbyły się w sali gimnastycznej występy klas młodszych, następnie goście zostali zaproszeni do sal lekcyjnych, gdzie czekały na nich różne atrakcje.

Historyczne rocznice majowe

27 kwietnia odbył się apel poświęcony Konstytucji 3 Maja. Uroczystość przygotowała klasa V b z wychowawcą p. Adrianem Karkowskim.

Święto Szkoły - 250 lat Konfederacji Barskiej

W piątek 23 marca odbyło się w naszej szkole niezwykłe święto! Obchodziliśmy dzień naszego patrona, Kazimierza Pułaskiego, bohatera dwóch narodów: polskiego i amerykańskiego. Był on dowódcą i marszałkiem Konfederacji Barskiej, a także generałem w wojnie o niepodległość Stanów Zjednoczonych.

Program uroczystości:Przedstawienie dla Rodziców

 • W czwartek 12 kwietnia powtórzyliśmy przedstawienie historyczne przygotowane z okazji 250-tej roczniczy Konfedracji Barskiej pt. "Opisanie królewskiego przypadku".
 • W rolach głównych: Maciej Maj, Michał Pietrzykowski, Julia Gawłowska i Bartorsz Brzuchacz
 • W pozostałych rolach:Natalia Bogucka, Aleksandra Szot, Olga Łucek, Olga Kustra, Patrycja Łotocka, Jadwiga Dardzińska, Zuzanna Rudny, Alicja Panowska, Alicja Janik, Małgorzata Porębska, Gabriela Nęcińska, Aleksandra Rogowska, Serafina Kunz, Adam Bawełkiewicz, Maksym Zajączkowski, Szymon Szeliga, Mateusz Szeliga
 • Opieka artystyczna: Anna Michalik,cZE Krystyna Gubernat, Krystyna Glanowska
 • Współpraca: Maciej Pałczyński, Jerzy Kowalik, Magdalena Dąbek

  Premiera w Operze Krakowskiej

  W piątek 23 marca miała miejsce premiera opery "Pajace" Ruggero Leoncavallo / Giacomo Puccini. Na uwagę zasługuje fakt, że wystąpił w niej uczeń naszej szkoły, Mateusz Szeliga z kl. III c. Gratulujemy tego niezwykłego sukcesu i życzymy rozwoju kariery artystycznej :)

  Dzień Babci i Dziadka

  19 stycznia 2018 r. tj. w piątek o godz. 9:30 odbył się Dzień Babci i Dziadka.  Jasełka

  W piątek 22 grudnia uczniowie z klas VII b oraz VI b pod kierunkiem siostry Emanueli wystawili jasełka. Dostarczyły one odbiorcom wielu niezapomnianych wrażeń ze względu na oryginalny scenariusz, doskonałą grę młodych aktorów, nastrojową scenografię i oprawę muzyczną.  Mikołajki

  W czwartek 7 grudnia uczniowie klas 0-3 wybrali się do Teatru Współczesnego na mikołajkowe przedstawienie "Opowieści z Lodowej Krainy". Bałwan Olaf, renifer Swen, księżniczka Elza i Kristof ruszyli na ratunek porwanej księżniczce Annie. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Po spektaklu na dzieci czekała niespodzianka - Mikołaj rozdawał wszystkim widzom słodkie pierniczki!  Spotkanie z pisarką - Katarzyną Ryrych

  5 grudnia świetlicę odwiedził specjalny gość. Klasy trzecie miały przyjemność spotkać się z p.Katarzyną Ryrych; pisarką, poetką, mauczycielką i malarką. Oprócz twórczosci "poważnej" zajmuje się ona także pisaniem książek dla dzieci; otrzymała za nie liczne nominacje i nagrody, między innymi nagrodę w Konkursie Literackim Astrid Lindgren. Pani Katarzyna przyjechała do nas poczytać fragmenty swojej nowej książki pt. "Listy do...", porozmawiać o głównym bohaterze oraz o tym, co w życiu ważne i wartościowe.  Na zakończenie dzieci wręczyły naszemu gosciowi laurkę, dziękując za wspólnie spędzony czas. Zrobiliśmy też pamiątkowe zdjęcie.  Konkurs recytatorski - "Poetyckie rozmowy z Wandą Chotomską"


  Dnia 21 listopada 2017 roku odbyła się XV edycja konkursu recytatorskiego dla przedszkolaków i uczniów klas 0 – III „Poetyckie rozmowy z Wandą Chotomską”.
  Organizatorkami konkursu były panie: Małgorzata Gofroń, Dorota Kaja, Ewa Mytnik. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień twórczych, doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci. Recytatorzy przedstawili jeden dowolnie wybrany utwór Wandy Chotomskiej. W konkursie wzięło udział 21 dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli oraz 24 uczniów naszej szkoły. Wszystkim serdecznie dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  Zapraszamy wszystkich uczestników wraz z Rodzicami na uroczyste rozdanie nagród, które odbędzie się 7 grudnia 2017 r. (czwartek) o godz. 16.30.
  Wyniki konkursu: pobierz


  Bajki o pudełku - warsztaty konstrukcyjne w świetlicy szkolnej

  W świetlicy odbyły się kolejne warsztaty artystyczno - konstrukcyjne z Fundacji "Znaczy się"; tym razem temat zajęć to: "Bajki o pudełku". Podczas warsztatów zastanawialiśmy się, jak zbudowany jest świat. Czy musi być duży, żeby być światem? Co ma w środku, a co na zewnątrz? Czy zazwyczaj jest skomplikowany, czy raczej prosty... Następnie każdy uczestnik miał możliwość stworzenia swojego własnego świata. I tak z pudełek, papieru, bibuły, sznurka i folii powstały niezwykłe krainy jak "świat jednej niespodzianki", "magiczna kraina aniołów", do której przenosi czarodziejski pyłek latania, "świat roślin i wody" czy osnuta pajęczyną tropikalna dżungla. W ten sposób mieliśmy okazję uczestniczyć w niesamowitej wyprawie dookoła świata, a może nawet dookoła światów... :) - przecież niejeden stworzyliście, w dodatku własnoręcznie. Kochani, wasza wyobraźnia nie ma granic!   Święto Niepodległości - 11 listopada

  9 listopada odbyła się uroczystść z okazji kolejnej (już 99) roczniczy odzyskania niepodległości. Przedstawienie przygotowała klasa VII a pod opieką p. Marty Kidoń.

  Warsztaty plastyczno-artystyczne w świetlicy szkolnej

  6 listopada w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty plastyczno-artystyczne prowadzone przez Panią Annę Kwiatkowską z Fundacji "Znaczy się". Już drugi rok współpracujemy z fundacją a zajęcia cieszą się dużą popularnością wśród dzieci. Pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia nosiły tytuł : Kieszonkowe historie - warsztaty literacko-plastyczne

  Na warsztatach postanowiliśmy sprawdzić, jaki potencjał tkwi w zwykłej kartce papieru. Dzieci dobrały się w pary i otrzymały białe kartki, które miały kilkakrotnie złożyć, a potem rozprostować i przyjrzeć się powstałemu wzorowi. Potem każdy zespół losował tajne hasło, na temat którego miał stworzyć obrazkową zagadkę, wykorzystując plątaninę linii na swojej kartce. Wszystkie pola musiały zostać zagospodarowane przy użyciu elementów związanych z tematem pracy: pierwszej litery hasła, rysunków, ilustracji z gazety, wycinanek z papieru kolorowego. No i oczywiście trzeba było to zrobić w ścisłej tajemnicy przed innymi grupami, żeby nie ułatwiać im zadania. Wybuchowa mieszanka wyobraźni i świetnych pomysłów naszych uczestników pozwoliła stworzyć wspaniałe łamigłówki, na szczęście wszystkie udało się odgadnąć. Jak widzicie, zwykła/niezwykła kartka to świetny początek zabawy, spróbujcie sami!


  Korowód świętych

  "Taki duży, taki mały może świętym być…" z tymi słowami na ustach we wtorek 31 października po raz kolejny w naszej szkole pojawił się „Korowód Świętych”, który przeszedł po wszystkich salach. Korowód ma na celu przybliżenie postaci świętych patronów. Uczniowie nie tylko przebierają się za nich, ale także opowiadają o życiu, postawie i dokonaniach ludzi, których obrali sobie za wzór.

  s. Emanuela  Pielgrzymka śladami Karola Wojtyły - robotnika

  14 października już po raz trzynasty odbyła się w Krakowie Piesza Pielgrzymka Śladami Karola Wojtyły – Robotnika, w której wzięli udział nasi uczniowie. Pielgrzymka ta została wpisana w program wychowawczo-profilaktyczny szkoły. Przeszła ona w sobotę od kościoła księży salezjanów na Dębnikach do Sanktuarium św. Jana Pawła II. Pielgrzymkę organizuje co roku salezjańska parafia św. Stanisława Kostki i św. Jana Bosko, z którą związany był w latach młodości Karol Wojtyła. Jej trasa wiedzie po krakowskiej dzielnicy Dębniki śladami wędrówek Karola Wojtyły, który w czasie II wojny światowej był robotnikiem fabryki Solvay.

  Nasi uczniowie przeszli tą samą drogą, którą przed laty kroczył Karol Wojtyła, idąc do pracy w kamieniołomie. Pielgrzymka rozpoczęła się w kościele na Dębnikach. Po drodze zatrzymaliśmy się przy domu, w którym mieszkał Sługa Boży Jan Tyranowski przy ul. Różanej 11, w domu przy ul. Tynieckiej 10, gdzie mieszkał Karol Wojtyła przed wstąpieniem do seminarium oraz w kamieniołomie na Zakrzówku, który był miejscem pracy młodego Karola Wojtyły. Przeszliśmy także obok dawnych miejsc związanych z byłą fabryką Solvay. Pielgrzymka zakończyła się mszą świętą w Sanktuarium św. Jana Pawła II. Dziękujemy uczniom, którzy aktywnie zaangażowali się w uroczystość.

  s. Emanuela  Ślubowanie klas pierwszych

  13. października 2017 r. o godzinie 10:00 odbyło się w naszej szkole ślubowanie klas pierwszych i powitanie "zerówki". Dzieci z klasy 0 zaprezentowały swoje umiejętności w piosence "Dobre dni w szkole" oraz w tańcu kowbojskim. Klasy pierwsze rozpoczęły uroczystość polonezem. Nie zabrakło również piosenek i wierszy. Na widowni oprócz rodziców i najbliższych, pojawiły się dzieci z Przedszkola nr 97. Po części artystycznej uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do klas, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek. Uroczystość przygotowały panie: Kamila Półtorak, Jadwiga Rak, Katarzyna Bil, Małgorzata Gofroń, Joanna Ścipień i Magdalena Dąbek. Dziękujemy wszystkim za przybycie!

  Koncerty Filharmonii Krakowskiej

  29 września odbył się pierwszy w cyklu koncert Filharmonii Krakowskiej dla uczniów z klas 0-III. Muzyczne spotkania edukacyjne prowadzone będą raz w miesiącu przez cały rok

  Tematy koncertów w pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018:
  Rozpoczęcie roku szkolnego

 • Z ŻYCIA SZKOŁY - 2016/17

  Co i kiedy...?

  Zakończenie roku szkolnego

  W piątek 23 czerwca pożegnaliśmy panię dyrektor Martę Kaczmarską, a także inne osoby od lat związane z naszą szkołą.

  Pamiętajmy, że zawsze gdy coś się kończy, coś zaczyna. Gdy tracimy, otwierają się także nowe perspetktywy, jak okno na cały ogromny świat - powiedziała przewodnicząca SU, Julia Gawłowska.

  Festyn szkolny i Dzień Rodziny

  10 czerwca zorganizowaliśmy tradycyjny festyn dla uczniów oraz zaproszonych gości, odbywał się on w godzinach przedpołudniowych, a poprzedzony był występami artystycznymi klas młodszych.

  Majówka militarna

  31 maja zespół wokalno-teatralny wystąpił na plenerowej scenie w DPS przy ulicy Praskiej. Zaprezentował tam wiązankę pieśni patriotycznych i wojskowych. Jako soliści wystąpili: Natalia Bogucka, Julia Gawłowska, Bartosz Brzuchacz, Aleksandra Szot, Szymon Szeliga, Mateusz Szeliga i Maksym Zajączkowski.

  Rocznice historyczne

  28 kwietnia odbyła się akademia z okazji święta Konstytucji 3 Maja. Uroczystość przygotowała klasa IV b.

  Wieczór wielokulturowy

  Świąteczne spotkanie z poezją i muzyką różnych kultur i narodów odbyło się w czwartek 26 stycznia. W ramach wieczoru nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego poezji obcojęzycznej - w tłumaczeniu oraz w oryginale. Wysłuchaliśmy też kolęd i pieśni innch narodów. W spotkaniu wzięli udział nasi uczniowie pochodzenia włoskiego wraz z rodzicami.Nagrodę Publiczności za najpiękniejszą recytację wiersza poety francuskiego zdobył Bartosz Brzuchacz.

  Konkurs recytatorski "Cztery pory roku"

  Tradycyjnie od wielu lat w naszej szkole odbywa się konkurs recytatorski, w którym biorą udział uczniowie klas 0 – III i przedszkolaki z zaprzyjaźnionych placówek. Tegoroczny, XIV konkurs nosił tytuł „Cztery pory roku w wierszach Ewy Szelburg-Zarembiny”. Z roku na rok rośnie zainteresowanie naszym konkursem i zwiększa się liczba uczestników. W tym roku zaprezentowało się 24 recytatorów z przedszkoli i 26 uczniów naszej szkoły. Jury pod przewodnictwem p. dyrektor Krystyny Glanowskiej po wysłuchaniu pięknych interpretacji poezji przyznało dwadzieścia dziewięć nagród i osiemnaście wyróżnień. Wszystkim uczestnikom i opiekunom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na wręczenie nagród 5 grudnia 2016 r. (poniedziałek) o godz. 16.30. Czekamy na laureatów, rodziców i nauczycieli. Organiatorkami konkursu były panie: Małgorzata Gofroń, Dorota Kaja, Ewa Mytnik. Wyniki konkursu można pobrać tutaj.


  Rocznice historyczne

  7 listopada obchodziliśmy tradycyjny Dzień Patrona Szkoły, a 8 listopada Święto Niepodległości - apel przygotowała klasa V a.


  Światowy Dzień Postaci z Bajek

  Rodzice uczniów zerówki przez dwa dni czytali swoim dzieciom ulubione bajki.


  98 rocznica wyzwolenia Krakowa

  W przeddzień rocznicy wyzwolenia Krakowa spod władz zaborczych klasy szóste uczestniczyły w spacerze historycznym po Cmentarzu Rakowickim. Wprowadzenie historyczne zapewnił uczniom dr Konrad Meus, który w niezwykle interesujący sposób zapoznawał zgromadzonych z historią ważnych postaci pochowanych na terenie cmentarza. Uczniowie uczestniczyli w uroczystości złożenia wieńca na grobie kpt. Antoniego Stawarza, przywódcy młodych oficerów, którzy 31 października 1918 przejęli władzę w mieście, unikając zbędnej walki i zniszczeń. Równolegle ze spacerem przeprowadzono akcję „Biało-czerwona dla bohatera”, podczas której dekorowano żołnierskie groby chorągiewkami.
  Wybory do SU

  18 października uczniowie wybrali nowy Samorząd. Przewodniczącą została Julia Gawłowska VI b, a zastępcami Olga Łucek i Jan Michorek z kl. V B


  Artyści Filharmonii Krakowskiej dla uczniów

  Uczniowie zerówki, klas pierwszych oraz drugich uczestniczą co miesiąc w spotkaniach z muzykami Filharmonii Krakowskiej. Tematyka spotkań jest bardzo różnorodna np. "Konceertowe obyczaje", "Z operą na ty, czyli "Zamek w Czorsztynie", "Z dawnego Krakowa", "Kołysanki - rozbudzanki pod choinkę", "Karnawał z rodziną Straussów".


  Ślubowanie kla pierwszych

  14 października, w Dniu Edukacji Narodowej odbyło się ślubowanie klas pierwszych.


  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  29 września rodzice czytali w oddziale zerowym ulubione bajki, a dzieci ze świetlicy odwiedziły bibliotekę szkolną, by móc wysłuchać fragmentu książki "Tajemnica biblioteki" z cyklu "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai".


  Europejski Dzień Języków Obcych

  W poniedziałek 26 IX 2016 r. w Europie po raz piętnasty obchodzono Dzień Języków. Nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji.

  Uczniowie najstarszych klas przygotowali na ten dzień prezentacje dotyczące języka i kultury różnych krajów, np. Grecji, Niemiec, Chorwacji czy Hiszpanii i przedstawili wyniki swojej pracy przed kolegami i nauczycielami. Innym przedsięwzięciem było wykonanie przez uczniów z klas piątych plakatów na temat wymyślonych przez siebie fantastycznych planet, np. planety Mądrości. Jury miało pełne ręce roboty i bardzo trudny wybór.

  Część uczniów mogła wysłuchać informacji na temat kultury i języka, którym posługują się mieszkańcy miasteczka Wilamowice, leżącego w województwie śląskim (niedaleko Bielska-Białej) i nauczyć się dwóch słów po wilamowsku: „der kłop” (mężczyzna) i „dy bow” (kobieta). Wyświetlono też krótki film o Wilamowicach oraz dwa filmiki pokazujące, jak cudzoziemcy łamią sobie języki na polskich „łamańcach językowych” (np. „Chrząszcz brzmi w trzcinie”.) oraz jak przechodnie na ulicach warszawskich próbują powtórzyć „łamańce” pochodzące z innych języków (np. z języka litewskiego, francuskiego czy hiszpańskiego). W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych dzieci z klas pierwszych, klasy II c oraz zerówki zapoznały się z podstawowymi zwrotami w polskim języku migowym. Oprócz tego nauczyły się śpiewać piosenkę "Na wyspach Bergamutach" z wykorzystaniem elementów polskiego języka migowego.

  Uczniowie mogli przekonać się, że nie tylko język angielski jest popularny na świecie, że język polski też może być językiem obcym (dla cudzoziemców), że istnieją maleńkie społeczności (jak wilamowicka), które kultywują swój język. Obchody Europejskiego Dnia Języków w Szkole Podstawowej nr 30 zorganizowały i poprowadziły nauczycielki języków obcych. Wszyscy chcielibyśmy, żeby taki dzień wpisał się na stałe w szkolne kalendarium.

  M.Rubin-Lorek


  Rozpoczęcie roku szkolnego

  Rok szkolny rozpoczęliśmy w czwartek 1 września.

  Z ŻYCIA SZKOŁY - 2015/16

  Co i kiedy...?


  Szkolny Przegląd "Mam Talent"

  W dn. 12 IV br., we wtorek, w naszej szkole miał miejsce coroczny przegląd pn. „Mam Talent”. Każda klasa była reprezentowana przez chętnych uczniów, a w jury zasiadły: p. wicedyrektor Krystyna Glanowska oraz p. pedagog Alicja Per.

  Julka Gawłowska (z kl. V B), ubrana w biały, powłóczysty strój, przedstawiła publiczności taniec nowoczesny, który bardzo podobał się widzom - Julia sama stworzyła układ nawiązujący do wymyślonej przez siebie fabuły. Również dwa zespoły – jeden z kl. IV B i II B, a drugi z kl. V B – pokazały street dance (Gabrysia Nęcińska, Patrycja Łotocka, Dominika Łotocka, Olga Kustra, Julka Zemła, Gosia Porębska i Olga Łucek) oraz taniec dyskotekowy z własną choreografią (Ola Szot, Julka Gorayska, Amelka Żmuda, Ania Lejczak) i też zebrały gromkie brawa.

  Następną dziedziną sztuki, która została przedstawiona, była muzyka w wykonaniu uczniów z kilku klas. Szymek Szeliga (kl. IV B) grał na skrzypcach, uczennice klasy VI A: Julka Bochenek i Maja Hojda zagrały na wiolonczeli i flecie poprzecznym, zaś grą na keyboardzie pochwalili się: Wiktoria Szczurowska i Wiktoria Papiz (obie z kl. V B) oraz uczniowie kl. IV A – Tymon Chołoniewski i Jaś Tarnowski.

  Uczniowie naszej szkoły lubią też śpiew. Tę samą piosenkę w języku angielskim, niezależnie od siebie, zaśpiewali: Bartek Brzuchacz z kl. IV B oraz Gosia Porębska (z tej samej klasy) z zespołem; Ziemowit Staniszewski (kl. VI B) również zaprezentował utwór w tym samym języku. Piosenka o słoniu zaśpiewana została przez Maćka Maja z kl. IV B. Klasę IV B reprezentowali też: Jaś Michorek, Bartek Brzuchacz i Szymon Szeliga (jako zespół). Reprezentantkami klasy VI A w tej dziedzinie były: Nikola Słoczyńska oraz Laura Starek.

  Uczennice klasy IV b przedstawiły scenkę teatralną „Z książką nie można się nudzić”, scenariusz napisała Jadzia Dardzińska, a występowały oprócz niej: Zuza Rudny, Zosia Stolz i Ala Janik. Jurorkom i publiczności złożonej z koleżanek i kolegów oraz nauczycieli swoje uzdolnienia plastyczne zaprezentowały same dziewczęta: Madzia Berdychowska z kl. VI B oraz piątoklasistki: Jagoda Litner, Kasia Kuśmider i Ola Cyganik. Szczególną uwagę zwróciła wystawa Magdy, ponieważ były to prace z teczki kandydata do Gimnazjum Plastycznego;mamy nadzieję, że nasza koleżanka, która w tym roku kończy klasę szóstą dostanie się do tej szkoły.

  Poszczególne klasy kibicowały swoim przedstawicielom. Cieszymy się, że tylu uczniów zechciało podzielić się swoimi pasjami i z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie werdyktu, choć każdy występ zasłużył na słowa pochwały!

  M.Rubin-Lorek


  Dni otwarte szkoły: 12 marca i 27 lutego

  Za nami kolejny dzień otwarty szkoły! 12 III br. większość krakowskich szkół podstawowych gościła w swych murach rodziców z dziećmi mającymi od września rozpocząć naukę w klasie pierwszej bądź zostać podopiecznymi tzw. grupy zerowej.
  I nasza placówka przyłączyła się do tej akcji, prezentując przyszłym uczniom swe kameralne wnętrza, w których czekała moc atrakcji! Na parterze gości przywitała wystawa książek bibliotecznych i prac plastycznych na temat zwierząt dużych i małych. W małej sali gimnastycznej Pani Dyrektor powitała wszystkich przybyłych, przedstawiając pokrótce działalność SP 30; następnie rozpoczęło się przedstawienie, przygotowane przez Koło Teatralno-Muzyczne, pt. „Zwierzakowo”. W spektaklu adresowanym specjalnie do dzieci młodszych wykorzystano różne formy przekazu; scenki teatralne ze śpiewem, tańcem oraz efektami dźwiękowymi. Gromkie brawa nagrodziły młodych aktorów, którzy fenomenalnie wcielili się w swe role. Po spektaklu rodzice i dzieci przeszli do sal, w których można było uczestniczyć w zajęciach przyrodniczych, artystycznych, matematycznych i językowych – tradycyjnych i multimedialnych. Dużym powodzeniem cieszyły się tablice interaktywne, które w naszej szkole wykorzystujemy na znakomitej większości przedmiotów. Po rozwiązaniu licznych zagadek, quizów, rebusów etc. goście mieli możność zajrzenia do świetlicy, dużej sali sportowej, a także – wziąć udział w torze przeszkód w sali zerówki. Rodzice skorzystali też z możliwości rozmów z Dyrekcją oraz nauczycielami.
  Cieszymy się, że tak licznie odpowiedzieli Państwo na nasze zaproszenie!

  Zabawa karnawałowa

  Klasy 0 - 3 hucznie, jak co roku, bawiły się na balu karnawałowym w „tłusty czwartek”. Wszystkie dzieci prezentowały piękne i oryginalne stroje. Zabawę przy muzyce uatrakcyjniły ciekawe konkursy z nagrodami. Oczywiście były też pyszne pączki!

  Wieczór kolęd

  W czwartek 14 stycznia; tuż przed feriami spotkaliśmy się w niecodziennej atmosferze i w rodzinnym gronie - przy świecach i muzyce. Uczniowie klasy czwartej, piątej oraz trzeciej prezentowali solowe i zespołowe kolędy; publiczność również włączyła się do wspolnego śpiewania. Spotkanie zorganizowało Koło Muzyczno-Teatralne.

  Jasełka

  Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony ciepłem, radością i miłością. 22 grudnia w klimat świąt wprowadziły nas jasełka przygotowane przez uczniów klas VI a i VI b pod opieką pań: Marty Kidoń oraz Moniki Rochowiak. Uczniowie z zaangażowaniem podjęli się nowych ról. W przepięknych strojach występowali przed swoimi kolegami szkolnymi oraz nauczycielami. Salę zdobiła bogata dekoracja. Zgromadzeni na przedstawieniu mogli po raz kolejny przeżyć historię Maryi i Józefa.  Na zdjęciach prezentujemy szopki wykonane przez uczniów i wychowawców oddziału przedszkolnego. Prace zostały przygotowane na 7 Duchacki Konkurs Szopek Krakowskich "Kraków Panu Bogu i Światu".


  Konkurs recytatorski kl.IV - VI "A to Polska właśnie..."

  W czwartek 18 grudnia w godzinach popołudniowych odbył się w naszej szkolej finał konkursu recytatorskiego "A to Polska właśnie". Przeszło trzydziestu recytatorów prezentowało swoje wiersze przed licznie zgromadzoną publicznością. Koło Teatralne przygotowało krótką scenkę z "Wesela" S.Wyspiańskiego, jako Panna Młoda wystąpiła Olga Łucek, a Poetę zagrał Maciek Maj. Poezji towarzyszyła muzyka; wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz występy solistek; Natalia Bogucka śpiewała piosenkę o harcerzach z Szarych Szeregów, a Julia Gawłowska z akompaniamentem gitarowym Kamili Pieróg przypomniała nam "Dziewczynę z granatem" z filmu "Czas honoru", z gitarą wystąpiła też Gaba Nęcińska z kl.IV b. Najwięcej emocji wzbudziło jednak głosowanie publiczności. Przeważającą liczbę punktów zdobył Maksym Zajączkowski za dramatyczną interpretację wiersza Zdzisława Dębickiego "Wczoraj a dzisiaj", a tuż za nim znaleźli się Ziemowit Staniszewski i Bartosz Brzuchacz. Funkcję jurorów pełniły: p.dyr M.Kaczmarska, p.dyr K.Glanowska, p.K.Gubernat, p.M.Kidoń oraz p.D.Kaja. Nagrody jury będą ogłoszone po przerwie świątecznej. Konkurs prowadzili Małgorzata Porębska, Jan Michorek i Maciej Maj - uczniowie klasy IV b, członkowie Koła Teatralnego.
  Święto Niepodległości  "Wojenne rozstania 1914" to tytuł przedstawienia, które przygotowało Koło Teatralne z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. Obejrzeli je uczniowie z nauczycielami, a następnie rodzice zaproszeni na wieczornicę patriotyczną.
  Dzień Pluszowego Misia

  Środa, 25 XI br., była w młodszych klasach dniem szczególnym: klasy te obchodziły Dzień Pluszowego Misia. W Polsce obchody tego dnia datuje się od roku 2002. Wszystkie szkoły i przedszkola chętnie przyłączają się do świętowania, gdyż wiąże się to z zabawą, radością i uśmiechem. Uczennice i uczniowie przynieśli na lekcje swoje ulubione puchate zabawki – różnokolorowe duże misie i małe miśki, którymi chcieli pochwalić się przed kolegami i swoimi paniami wychowawczyniami. Niektóre misie były tak duże, jak ich właściciele! Pamiątką tego dnia są wspólne fotografie klasowe z misiami w roli głównej.


  Konkurs recytatorski kl.0 - III i Przedszkoli  XIII edycja konkursu, której finał odbył się 24 listopada zgromadziła wielu uczestników. Tematem przewodnim były tym razem "Podróże małe i duże". Wystąpili reprezentanci zaprzyjaźnionych przedszkoli oraz nasi uczniowie. Imprezę przygotowały panie Dorota Kaja, Małgorzata Gofroń i Ewa Mytnik, a członkami jury były p. wicedyrektor Krystyna Glanowska, p.Krystyna Gubernat oraz Jadzia, Olga i Zuzia z Koła Teatralnego. Szczególną sympatię jurorów zdobyła sobie jedna z najmłodszych uczestniczek; Pola Stolarczyk z Przedszkola nr 10. Poniżej przedstawiamy kompletne wyniki.

  PRZEDSZKOLE nr 67

 • I miejsce – Julia Kosowska- Hodana

 • PRZEDSZKOLE nr 71
 • I miejsce – Michał Przebinda
 • II miejsce – Julia Trojanowska

  PRZEDSZKOLE nr 10

 • I miejsce – Pola Stolarczyk
 • II miejsce – Jakub Chachlowski
 • II miejsce – Aleksander Mroczka

  ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY SP 30

 • I miejsce – Michał Bojęś
 • II miejsce – Nicola Wcisło
 • Wyróżnienie – Karolina Konior

  KLASY I

 • I miejsce – Julian Staniszewski
 • II miejsce – Serafina Kunz
 • III miejsce – Maria Cholewiak
 • Wyróżnienia – Aleksandra Jeznach, Michał Domagała, Leon Przybyło, Dawid Czyrnek, Oskar Sroka, Mateusz Szeliga

  KLASY II

 • I miejsce – Błażej Badula
 • II miejsce – Zofia Całek
 • Wyróżnienia – Karolina Bojęś, Agnieszka Litner, Rafał Mateja, Karolina Kozak, Zofia Rzegocka, Natalia Cyganik

  KLASY III

 • I miejsce – Joanna Stupka
 • II miejsce – Zuzanna Cywka
 • II miejsce – Juliusz Zgliński
 • III miejsce – Radosław Kwiatkowski
 • Wyróżnienia – Klaudia Wdaniec, Franciszek Maniak, Tadeusz Przybyło, Jan Zabawa


  Korowód świętych  "Taki duży, taki mały może świętym być…" Z takimi słowami na ustach w piątek 30 X br. przeszedł przez naszą szkołę „korowód świętych”.
  Korowód miał na celu przybliżenie postaci świętych patronów. Uczniowie nie tylko przebrali się za świętych, ale opowiadali o nich swoim kolegom i koleżankom, rozdając pamiątkowe obrazki. W tę piękną akcję zaangażowała się spora grupa uczniów naszej szkoły. Zaprezentowali się między innymi święci: Kinga, która cieszyła się największym powodzeniem (jako patronka klas I) z nieodłącznym atrybutem soli; Katarzyna Aleksandryjska – jako atrybuty miała palmę i koło, na którym była niegdyś łamana; Zuzanna z mieczem, Florian, Joanna Beretta Molla, Jadwiga, Rita, Antoni, Szymon z Lipnicy, Franciszek z Asyżu, Cecylia, Michał Archanioł, Mikołaj, Łucja, Błażej, dzieci z Fatimy i wielu, wielu innych świętych. Korowód ma być zachętą dla dzieci i ich rodziców do poznania życia świętych, którzy nie byli jedynie postaciami z kart książek, ale ludźmi z krwi i kości, takimi jak my. Poznając ich życie i podążając ich śladami, łatwiej kroczyć przez codzienność i dotrzeć do obranego celu. Korowód był bardzo ważny, gdyż w dzisiejszych czasach, kiedy tak wiele i głośno mówi się o Halloween, potrzeba alternatywy. Przecież mamy kogoś, na kim możemy wzorować się w naszej wierze – oddajemy cześć świętym, którzy swoim życiem dają świadectwo wiary w życie wieczne.
  To niezwykłe „spotkanie ze świętymi” było możliwe dzięki wysiłkom rodziców, którzy pomagali dzieciom przygotować stroje oraz rekwizyty. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku korowód będzie jeszcze barwniejszy i radośniejszy, a szkołę odwiedzi jeszcze więcej nowych świętych.

  autor tekstu: siostra Emanuela


  Dzień Patrona Szkoły

  22 października obchodziliśmy tradycyjny Dzień Patrona Szkoły; klasy starsze uczestniczyły w konkursie historycznym. Wygrała go IV b. Klasy szóste udały się na zwiedzanie kościoła ojców kapucynów, gdzie znajdują się pamiątki historyczne związane z konfederacją barską.


  Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień 14 X jest dniem szczególnym. Obchodzimy wtedy rocznicę powstania w XVIII w., na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, pierwszego w Europie ministerstwa oświaty. W tym dniu nauczyciele nie prowadzą lekcji; jest to czas dla całej społeczności szkolnej, aby świętować. W naszej szkole w środę 14 X miało miejsce uroczyste przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona szkolnej braci. Najpierw jednak dzieci z oddziału przedszkolnego, przebrane za ufoludki, wykonały rytmiczny taniec, śpiewając piosenkę o zielonych ludzikach. Ich występ był odebrany przez rodziców, koleżanki i kolegów oraz nauczycieli z aplauzem. Następnie wystąpiły pierwszaki, udowadniając tym samym, że zasługują na miano uczennic i uczniów szkoły podstawowej. Pięknie odśpiewane i zagrane na instrumentach perkusyjnych piosenki, wyrecytowane wiersze i ciekawy ruch sceniczny to 'clou' programu artystycznego, do którego przygotowały swoich uczniów ich Panie. Potem nastąpiła część oficjalna - przemowa Pani Dyrektor i uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie każdy pierwszak został pasowany na ucznia, a po przyjęciu prezentów w postaci książek i pięknych papierowych sów oraz kolorowych pudełek, własnoręcznie wykonanych przez starszych o rok kolegów, uczniowie klas: I A, B i C udali się do swych sal, by wspólnie z wychowawczyniami i rodzicami obchodzić to wspaniałe święto.
  Wycieczka do Ojcowa

  Dnia 30 IX 2015 r. (we środę) w godzinach porannych cała klasa VI B wraz z p. wychowawczynią oraz panem wuefistą wybrała się na jednodniową wycieczkę do Ojcowa. Chociaż na początku pogoda wydawała się niepewna, okazało się, że nie było aż tak źle! Zwiedzanie zaczęliśmy od Jaskini Ciemnej, gdzie został nam przydzielony bardzo sympatyczny przewodnik grupy. Niestety, większość klasy (włącznie ze mną) była niewyspana, co przekładało się na tempo eksploracji. Po wyjściu z jaskini zeszliśmy z góry do tzw. Źródełka Miłości - muszę przyznać, że czas spędziłem najlepiej właśnie w tym miejscu. Potem wstąpiliśmy do niewielkiego sklepiku z pamiątkami, w którym moi koledzy kupili sobie drewniany topór. Następnie wspięliśmy się na wzgórze, z którego widać było cały Ojców.W czasie wycieczki nie było sekundy, żeby ktoś nie zrobił sobie "selfie" na tle pagórków i lasów. To nie przeszkodziło nam zwiedzić Bramy Krakowskiej.Około godziny 14.00 zostaliśmy zaproszeni na ognisko do pobliskiej karczmy. Dostaliśmy tam kawałki kiełbasy nabite na patyki. Po usmażeniu i zjedzeniu kiełbasek część klasy udała się na boisko, aby pograć w piłkę nożną.Niestety, wyprawa skończyła się i wróciliśmy do autokaru. W drodze powrotnej też było przyjemnie!

  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  29. września obchodzony jest w naszym kraju jako Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzień ten został ogłoszony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Od kilkunastu lat w szkołach, przedszkolach i bibliotekach dorośli czytają dzieciom, by rozwijać ich wyobraźnię. W akcję tę włączają się rodzice, nauczyciele, bibliotekarze, artyści, politycy, policjanci... Dzieci, słuchając opowiadań czy baśni, wzbogacają słownictwo i lepiej rozwijają się intelektualnie. Szkoła Podstawowa nr 30 w tym roku włączyła się w ów projekt w nieco nietypowy sposób. Otóż uczniowie kl. IV B zrobili kolegom z klas 0-III piękny prezent: wystawili sztukę pt. "Pan Twardowski". Spektakl ten, nagrodzony w roku ubiegłym dwiema nagrodami, opowiada legendę Mistrza Twardowskiego, znanego krakowskiego alchemika. Przedstawienie bardzo się podobało, o czym świadczyły gromkie brawa publiczności. Słowa uznania należą się również paniom: Krystynie Gubernat i Annie Michalik, które przygotowały młodych artystów do występu.

  Rozpoczęcie roku szkolnego

  2. września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.
 • Z ŻYCIA SZKOŁY - 2014/15

  Co i kiedy...?


  Parada Patronów Szkolnych 2015

  17 czerwca... niestety w strugach deszczu ruszyła spod Wawelu traktem królewskim tradycyjna Parada Patronów Szkolnych. Ale czymże jest deszcz dla zaprawionych w boju żołnierzy Konfederacji Barskiej? Pod wodzą Kazimierza Pułaskiego vel Jakuba Gliwy zgromadziła się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 30. Przywódcy dzielnie sekundował imć pan Mikołaj Bogucki, a rolę chorążego wziął na siebie świetnie zapowiadający się młody szlachcic Hubert Dziurzyński. Panom urodzonym towarzyszyły białogłowy; księżniczka Marta Czernecka z ochmistrzynią dworu; panią Weroniką Żurowską oraz dwórki i dziewki czeladne: Oleńka, Jewka, Kaśka i Wikcia.
  Festyn 2015 - 115 lat SP 30

  13 czerwca tradycyjny festyn rodzinny świętowaliśmy w tym roku szczególnie uroczyście ze względu na 115 rocznicę powstania Szkoły. Staraliśmy się zaprosić ja najwięcej sympatyków szkoły; w tym gości oficjalnch i absolwentów. Zaproszenie przyjęli poseł Józef Lassota oraz przedstawiciel Rady Dzielnicy VIII Piotr Szewczyk. Licznie przybyli absolwenci, rodzice, byli pracownicy i oczywiście uczniowie. Pogoda na szczęście się udała, różnorodne atrakcje wypełniły czas odwiedzającym. Ze sprzedaży cegiełek zebraliśmy na rzecz szkoły ponad 2 tys. zł.  czytaj więcej

  PROGRAM
  Konkurs ortograficzny kl. I - III

  12 czerwca miał miejsce finał konkursu ortograficznego klas młodszych. Poniżej prezentujemy wyniki.

  KLASA III – max 67 pkt

  KLASA II – max 32 pkt KLASA I – max 25 pkt

  Lekcja otwarta w klasie I a

  25 marca Rodzice klasy I a zostali zaproszeni na lekcję otwartą. Podczas zajęć rozmawialiśmy o hipoterapii i bawiliśmy się przy muzyce. Najtrudniejsze zadanie matematyczne, układanie tangramów, można było wykonać z mamą lub z tatą. Dobrze, że byliśmy razem!  Powitanie wiosny

  23 marca odbył się wiosenny konkurs międzyklasowy 4 x W. Tematem wiodącym była kultura zachowania. Zwyciężyła klasa VI b i IV b.


  Dzień Babci i Dziadka

  5 lutego klasy młodsze zaprosiły swoich najbliższych na występy i słodki poczęstunek. Uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej, grupy prezentowały tańce, piosenki oraz scenki humorystyczne. Goście przybyli bardzo licznie i ciepło przyjęli młodych aktorów.


  Jasełka

  19 grudnia był ostatnim dniem przed przerwą świąteczną. Klasa VI b pod opieką siostry Emanueli przygotowała oryginalne jasełka, których akcja rozgrywała się w domu starców - na scenie pojawiały się tradycyjne oraz całkiem współczesne postacie. Przedstawienie wywołało u widzów głęboką refleksję.

  Konkurs recytatorski klas IV -VI

  11 grudnia miał miejsce finał konkursu recytatorskiego klas IV - VI. Pozostawaliśmy w kręgu tematycznym dnia codziennego. Ciekawe interpretacje przedstawili lauraci eliminacji klasowych. Wieczór poetycki wzbogacili członkowie Koła Muzyczno-Teatralnego prezentujący scenkę pt."Statystyczny Polak" oraz solistki: Julia Gawłowska i Natalia Bogucka. Nina Mazur i Damian Gryglewski wystąpili jako instrumentaliści.
 • Nagrodę Publiczności zdobył MIKOŁAJ BOGUCKI z klasy VI a. GRATULACJE!


  Konkurs recytatorski klas 0 - III oraz przedszkoli

  18 listopada odbył się tradycyjny jesienny konkurs recytatorski pod patronatem Rady Dzielnicy VIII, która sponsorawała nagrody. Zabawny temat "Dziecięce charakterki" zgromadził licznych wykonawców zarówno z naszej szkoły, jak i z zaprzyjaźnionych przedszkoli. Konkurs zorganizowały p. Dorota Kaja i p. Ewa Mytnik. Serdecznie dziękujemy za występy Gościom z zaprzyjaźnionych przedszkoli (P2, P 67, P 71, P 127, P 133, P 140, P Montessori), a w szczególności Paniom - opiekunkom grup za przygotowanie wychowanków :)

  WYNIKI

  WYNIKI - pełna lista: TUTAJ  Święto Niepodległości

  7 listopada obchodziliśmy uroczyście kolejną rocznicę odzyskania wolności. Apel przygotowała klasa V b pod opieką p. Aleksandry Wojtas i p. Macieja Pałczyńskiego.

  Odblaskowa szkoła

  Od 1 września nasza szkoła uczestniczy w piątej edycji konkursu "Odblaskowa szkoła". Wszyscy uczniowie klas 0 - 3 brali udział w spotkaniach z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Oddział Przedszkolny poznawał podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze oraz bawił się autochodzikami. Dzieci otrzymały również znaczki odblaskowe przypinane do plecaka. Na uroczystość powitania zerówki dzieci zostały wyposażone w kamizelki odblaskowe.

  Uczniowie klas młodszych w ramach swoich zajęć dydaktycznych realizowali tematy dotyczące bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, brali udział w praktycznych ćwiczeniach przechodzenia przez jezdnię, obserwowali ruch uliczny w pobliżu szkoły. Każda klasa wykonała prace plastyczne, które zdobią tablice w klasach i na korytarzu. Większość dzieci otrzymała odblaskowe opaski.

  Ślubowanie klas pierwszych

  14 października odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie klas pierwszych oraz powitanie „zerówki”. Pierwszoklasiści wkroczyli do sali gimnastycznej uroczystym krokiem poloneza. Świadomi swoich obowiązków szkolnych złożyli ślubowanie na Sztandar z wizerunkiem Patrona. Tradycyjnego pasowania na ucznia dokonała Pani Dyrektor. W części artystycznej wszyscy pięknie recytowali wiersze, śpiewali, tańczyli i grali. Rzeczywiście zasłużyli sobie na miano uczniów Szkoły Podstawowej nr 30. Po rozdaniu upominków pełni niezapomnianych wrażeń udali się do klas, gdzie czekał ich słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.
 • Z ŻYCIA SZKOŁY - 2013/14

  Co i kiedy...?


  27 czerwca żegnamy się na dwa miesiące i życzymy wszystkim miłych wakacji:) Program ostatniej w tym roku uroczystości przygotował zespół ze świetlicy, Koło Muzyczno-Teatralne oraz klasy szóste.  25 czerwca grupa uczniów z klas czwartych wybrała się na wycieczkę. Zwiedziliśmy zabytkową kopalnię srebra w Tarnowskich Górach, Muzeum Chleba oraz Park Etnograficzny w Chorzowie. Dzień pełen atrakcji zakończył się ogniskiem i pieczeniem kiełbasy.  13 czerwca to dzień letniej zabawy w ramach szkolnego festynu "Zet jak zdrowie". Promując zdrowy styl życia i zdrowe jedzenie, zarobiliśmy 1599,61 zł na remont świetlicy.
  PROGRAM
  6 czerwca spod Wawelu wyruszyła, jak co roku, Parada Szkolnych Patronów. Nasi uczniowie znaleźli się tam pod wodzą Kazimierza Pułaskiego, w którego wcielił się Mikołaj Bogucki. U boku miał towarzysza broni, szlachcica Szymona Załęskiego oraz trzy księżniczki: Karolinę, Annę i Katarzynę. Za nimi podążały "waćpanny" z klasy piątej, a pochód zmykały reprezntantki Stanów Zjednoczonych.  30 maja odbył się Przegląd Dorobku Artystycznego Uczniów kl.IV - VI. Występujący prezentowali indywidualnie lub grupowo swoje zainteresowania i pasje artystyczne.
  28 maja klasy młodsze zaprosiły swoich najbliższych na występy z okazji szkolnego Dnia Rodziny.
  15 kwietnia klasy piąte uczestniczyły w tradycyjnym konkursie mitologicznym, który - jak zawsze - miał formę sprawdzania poszerzonych wiadomości oraz spontanicznej zabawy. Impreza zakończyła się prezentacją strojów greckich, które w tym roku były wyjątkowo starannie przygotowane.

  Wygrała klasa V b z drużyną w składzie:

 • Barbara Dubis
 • Wiktoria Weintriit

  Klasę V a reprezentowali:

 • Mikołaj Bogucki
 • Ewa Mleczko
 • Paweł Ryś


  21 marca w piękny słoneczny dzień przywitaliśmy wiosnę. Starsi uczniowie uczestniczyli w tradycyjnym konkursie 4xW - zwycięstwo przypadło tym razem kl.IV b. Młodsze klasy spędziły przedpołudnie w Dębnickim Ośrodku Kultury "Tęcza", gdzie uczestniczyły w koncercie oraz obejrzały seans filmowy.
  13 marca był dniem spotkania z Absolwentami. Popołudniowa uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w naszym kościele parafialnym. Zgromadzonych w sali gimnastycznej Gości przywitała dyrektor Marta Kaczmarska, następnie zespół teatralny przedstawił scenkę kabaretową ze specjalną muzyczną dedykacją :) Po tej oficjalnej części odbyły się spotkania roczników w salach lekcyjnych.
  24 stycznia odbył się w naszym kościele parafialnym koncert kolęd, w którym uczestniczyli uczniowie z klas IIb, IIIb, IVa, Va, Vb i VI b.


  7 lutego otrzymaliśmy prestiżowy tytuł Szkoły Odkrywców Talentów :) przyznwany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Certyfikat uzyskaliśmy po rozpatrzeniu wniosku nauczycieli: Krystyny Glanowskiej, Krystyny Gubernat, Anny Michalik i Zygmunta Dutkiewicza - prowadzących zajęcia artystyczne i sportowe. W Krakowie tylko 10 szkół podstawowych zostało w ten sposób wyróżnionych.
  21 stycznia tradycyjnie zaprosiliśmy na spotkanie Babcie i Dziadków w dniu Ich Święta.Program przygotowały klasy 0-III.
  8 stycznia pozostając w atmosferze Świąt Bożego Narodzenia najmłodsi uczniowie zorganizowali wieczór kolęd oraz prezentację jasełek dla Rodziców i środowiska.
  20 grudnia był ostatnim dnim przed świąteczną przerwą. We wszystkich klasach odbyły się opłatkowe spotkania z wychowawcami urozmaicone poczęstunkiem, śpiewaniem kolęd, koleżeńskimi rozmowami. Na zakończenie obejrzeliśmy jasełka w wykonaniu klasy II b.  czytaj więcej> >


  12 grudnia zaprosiliśmy Gości na wieczór poezji i muzyki - finał szkolnego konkursu recytatorskiego klas 4 - 6 poświęcony w tym roku poetkom polskim. Nagrodę Publiczności zdobyła BARBARA DUBIS z kl. V b za świetne wykonanie wiersza M.Strzałkowskiej "Onomatopeje".W części muzycznej wystąpiły: Karolina Lubomirska (śpiew), Wiktoria Weintritt (keyboard), Barbara Dubis (flet), Weronika Żurowska (gitara). Całość z pełnym profesjonalizmem prowadzili konferansjerzy Koła Teatralnego; Mikołaj Bogucki i Jakub Gliwa.
  22 listopada odbył się konkurs recytatorski dla klas 0 - 3 oraz grup przedszkolnych z ośmiu zaprzyjaźnionych przedszkoli. Tegoroczna edycja miała tytuł „Julian Tuwim - wiersze mniej znane”. Utwory zaprezentowało 72 recytatorów. Piękne recytacje oceniało jury w składzie: p. E.Mytnik, p. K.Gubernat oraz przedstawiciele Koła Teatralnego i Samorządu Uczniowskiego. Poniżej prezentujemy wyniki:

  KLASY TRZECIE

 • I miejsce : Wiktoria Szczurowska kl.III b
 • II miejsce : Oliwia Janik kl.III a
 • III miejsce : Aleksandra Szot kl. III b, Jagoda Litner kl. III a

  KLASY DRUGIE

 • I miejsce : Bartosz Brzuchacz kl. II b
 • II miejsce : Maksym Zajączkowski kl. II b
 • III miejsce : Jan Tarnowski kl. II a, Nikodem Mazur kl. II b

  KLASY PIERWSZE

 • I miejsce : Joanna Stupka kl. I a
 • II miejsce : Jan Zabawa kl. I b, Juliusz Zgliński kl. I a
 • III miejsce : Karolina Szot kl. I b

  PRZEDSZKOLA - SZEŚCIOLATKI

 • I MIEJSCE : Nina Wacięga Przedszkole nr 2
 • II MIEJSCE : Gabriela Mazurek SP 30, Katarzyna Karole P. nr 9, Julia Maziarek P. nr 9
 • III MIEJSCE : Anna Płeczko P. nr 9, Maria Wątor P. nr 127, Oliwia Iskra P. nr 127, Daria Cichoń P. nr 140

  PRZEDSZKOLA - PIĘCIOLATKI

 • I MIEJSCE : Emilia Staufer-Kamińska Przedszkole nr 9
 • II MIEJSCE : Iga Jurgielewicz P. nr 71, Krzysztof Skiba P. nr 140
 • III MIEJSCE: Jan Krawczyk P. nr 67, Maja Kiepura P. nr 67-F, Julia Kuś P. nr 9

  WYRÓŻNIENIA

  Michalina Ruszak, Szymon Sopata, Zuzanna Dyrga, Magdalena Kajtoch, Filip Batowski, Zuzanna Jarczyk, Julia Sheremete, Karol Niepsuj, Dominika Padoł, Paweł Bacior, Angela Michalik, Maria Jackowska, Sebastian Zondziuk, Karolina Michalik, Bartosz Strumiński, Ewa Konior- Świerta, Maria Nadrowska, Alicja Pawlik, Aleksandra Depuka, Emilia Majer, Grzegorz Grodecki, Julia Szumielewicz, Zuzanna Sroczyk, Aleksander Trybulec, Lena Raban, Bartosz Zarębski, Maria Barci, Roksana Wright, Gabriela Jałowiecka, Paulina Krążyńska, Jan Sadzik, Iga Dobranowska, Adam Blecharz, Bartłomiej Harpuła, Zuzanna Mitura, Błażej Badula, Paulina Sewiołek, Julian Waligórski.


  15 listopada uroczystym apelem uczciliśmy Święto Niepodległości. Program artystyczny przygotowała kl.V a, a uzupełniło go Koło Muzyczno-Teatralne.
  8 listopada barwny korowód Wszytkich Świętych przemaszerował po klasach i korytarzachich naszej szkoły; może to początek nowej tradycji? Na zdjeciach kolejno: św. Maria Matka Boża, św. Józef, św. Klara, św. Jadwiga Andegaweńska, bł. Anita Cantieri.  czytaj więcej> >
  24 października obchodziliśmy tradycyjnie Dzień Patrona szkoły. Rozpoczął się on uroczystą mszą świętą, potem odbył się konkurs historyczny z atrakcjami sportowymi, uczniowie obejrzeli też najlepsze prezentacje o Kazimierzu Pułaskim przygotowane przez starszych kolegów.
  17 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Prezentujemy grupę kandydatów - najliczniej reprezentowana była VI a. Zwyciężyła Wiktoria Rząsa, zastępcą został Stanisław Tarczoń.


  więcej zdjęć >


  14 października pierwszoklasiści przeżyli uroczystość ślubowania oraz pasowania na ucznia. Powitaliśmy także naszych najmłodszych uczniów - z oddziału przedszkolnego.


  więcej zdjęć >


  3 października klasy drugie uczestniczyły w konkursie zorganizowanym przez Podgórską Bibliotekę Publiczną przy ul. Powroźniczej. Pani Agata Nowak, prowadząca konkurs pochwaliła uczestników za rozległą wiedzę; wszyscy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.
  27 września klasa II b uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Etnograficznym ,,Od słowa do słowa. Twórcze zabawy z językiem". Była to wędrówka po ekspozycji śladami zapomnianych przedmiotów ułatwiających zrozumienie znaczenia wybranych przysłów.


  17 września delegacja klas szóstych uczestniczyła w uroczystościach pogrzebowych Sławomira Mrożka, który jako pierwszy został pochowany w Panteonie Narodowym w podziemiach kościoła św. Piotra i Pawła. Obserwowaliśmy przejazd konduktu, potem mszę świętą na telebimie przed kościołem. Pomimo brzydkiej pogody na Placu św. Marii Magdaleny zgromadzili się licznie mieszkańcy Krakowa. Wiktoria, Ania i Szymon udzieli wywiadu do Radia RMF.
  5 września klasy drugie i trzecie wybrały się do Muzeum Inżynierii Miejskiej na pokaz "Classic Moto Show". Chłopcy byli zachwyceni - mają to we krwi :) Ale dziewczynkom również się podobało.
  2 września wypoczęci i pełni zapału rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W krótkim programie artystycznym zaprezentowały się klasy IIa, II b, a następnie klasy starsze powitała V b. Opiekę nad sztandarem przejęli szóstoklasiści: Anna Czernecka, Stanisław Tarczoń i Patrycja Orłowicz oraz Kornelia Kuśmider, Maciej Hojnowski i Julia Sładek. • Z ŻYCIA SZKOŁY - 2012/13

  Co i kiedy...?


  28 czerwca zakończyliśmy rok szkolny. Wszystkim uczniom i absolwentom życzymy miłych wakacji.


  21 czerwca uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Paradzie Szkolnych Patronów zorganizowanej przez Centrum Młodzieży im.H.Jordana. Tegoroczną atrakcją parady było jej połączenie z Międzynarodowym Festiwalem Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych. Reprezentacje szkół przeszły spod Wawelu ulicą Grodzką i okrążyły Rynek Główny. W paradzie uczestniczyli: Jakub Chromy jako Pułaski oraz: Anna Pietrzykowska, Paulina Hossaja, Justyna Zagól, Anita Kulesza, Gabriela Żurek, Gabriel Niepsuj, Adam Mleczko, Rafał Kuśmider, Adam Górka, Filip Szymeczko.  21 czerwca po południu odbył się festyn szkolny; między innymi: przedstawienia klas młodszych, warsztaty biużuterii, kawiarenka hobby-kolekcje, kącik misyjny, konkurs "piracki" z nagrodami. Zebrano około 2 tys. zł, które zostaną przeznaczone na doposażenie placu szkolnego placu zabaw.
  3 czerwca poznaliśmy wyniki sprawdzianu po klasie szóstej. Nasi najlepsi to:

 • HARIDAS PORĘBA - 40 pkt.
 • SZYMON KESSLER - 39 pkt.


  24 maja odbył się po raz kolejny Przegląd Dorobku Artystycznego klas IV-VI.

  Kolejno wystąpili:

 • Koło Teatralne (gr. mł.) - Na Olimpie
 • kl.IV a - Na kolorowo - montaż wierszy J.Brzechwy
 • kl. V b - solowe prezentacje muzyczne: Karolina Lubomirska, Anita Kulesza, Anna Pietrzykowska, Grzegorz Rajchel
 • kl. VI a - Kopciuszek, Jaś i Małgosia - wersje humorystyczne
 • Koło Teatralne (gr.st.) - Czerwony Kapturek z VI b
 • kl.IV b - Trochę kultury w szkolne mury
 • kl.VI b - Wygrana
 • kl.V a - Tak wyginęli królewicze
  8 maja miały miejsce zmagania znawców mitologii. W tradycyjnym turnieju piątklasisitów zwyciężyła kl.V a z reprezentacją w składzie:

 • Krystyna Kubis
 • Paulina Bębenek
 • Stanisław Tarczoń

  Klasę V b reprezentowali Karolina Lubomirska, Anna Pietrzykowska i Szymon Załęski.
  4 kwietnia to dzień próby dla szóstoklasistów; pierwszy oficjalny sprawdzian. Jak widać na zdjęciach, nastroje nie były najgorsze:)
  21 marca w pierwszy dzień wiosny klasy IV-VI spotkały się na tradycyjnym konkursie 4 x W. Tematem prezentacji były w tym roku kultury różnych narodów - uczniowie zabrali nas w podróż do Meksyku, Rosji, Maroka, Brazylii, a także Chin i Japonii. Zwyciężyły ex aequo IV a i IV b, ale na szczególną uwagę zasługują również: chiński teatr cieni (Va) oraz występ "meksykańskich mariachi" (VIb).  Klasy młodsze zorganizowały w tym dniu "korowód wiosenny".
  7 lutego bawiliśmy się karnawałowo; klasy 0-III na balu przebierańców, starsi na dyskotece po południu.
  1 lutego obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka; klasy młodsze przygotowały z tej okazji występy dla swoich Gości.
  28 stycznia otrzymaliśmy list z Watykanu, a w nim "serdeczne podziękowanie za nadesłane wyrazy pamięci i oddania" - w imieniu Jego Świętobliwości Benedykta XVI.
  11 stycznia grupa kolędnicza pod opieką s.Marioli odwiedziła Dom Pomocy w Podgórkach Tynieckich - nasi uczniowie starali się podzielić radością i pogodą ducha ze starszymi osobami tam mieszkającymi.
  28 grudnia był ostatnim dniem przed przerwą świąteczną. Pożegnaliśmy się tradycyjnymi jasełkami w wykonaniu klasy V a oraz słodkim poczęstunkiem podczas spotkań z wychowawcami. Wszyscy życzyli sobie Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

  więcej zdjęć >


  6 grudnia jak zwykle z niecierpliwością oczekiwaliśmy słodkich upominków. Klasy młodsze spędziły ten dzień w kinie "Tęcza", uczniowie obejrzeli nowy film animowany "Merida waleczna" oraz spotkali się ze św. Mikołajem.
  5 grudnia odwiedzili nas niecodzienni goście - piłkarze Wisły; Marko Jovanović, Daniel Sikorski i Michał Szewczyk. Zawodnicy zostali przywitani w bardzo entuzjastyczny sposób. Pierwsi kibice wypatrywali ich już, wychylając się z wejścia do szkoły. To jednak było nic w porównaniu z tym, co na piłkarzy czekało w sali gimnastycznej. Wchodzących tam zawodników przywitała prawdziwa burza oklasków, a także głośno wykonywane wiślackie przyśpiewki.

  więcej zdjęć >


  4 grudnia odbył się finał konkursu recytatorskiego dla klas IV-VI "Kraina marzeń - co nas zachwyca, wzrusza, fascynuje?. Zaproszeni goście podziwiali najlepsze prezentacje oraz scenki przygotowane przez Koło Teatralne, a także występy instrumentalistów: Ani Pietrzykowskieji i Basi Dubis - był to wieczór poezji i muzyki.

  Ulubieńcami publiczności zostali:

 • Szymon Kessler kl.VI b
 • Mikołaj Bagucki kl. IV a
 • Stanisław Tarczoń kl. V a

  Nagrody JURY:

  I miejsce

 • Szymon Kessler, Mikołaj Bogucki

  II miejsce

 • Karolina Lubomirska, Barbara Dubis, Ewa Mleczko,

  III miejsce

 • Anna Czernecka, Filip Szymeczko, Mateusz Tarnowski, Stanisław Tarczoń

  Wyróżnienia

 • Jakub Chromy, Weronika Wardeńska, Maciej Walaszczyk, Julia Czyżowska, Anita Kulesza, Adam Mleczko.
  30 listopada to dzień tradycyjnych wróżb andrzejkowych. W klasie II b zabawy prowadziły uczennice klasy szóstej; Beata Majda, Karolina Deleszkiewicz, Anna Kowalska i Justyna Zagól.
  27 listopada przytulaliśmy nasze ulubione maskotki. Okazuje się, że pluszowe misie kochane są zarówno przez młodszych, jak i starszych uczniów.
  22 listopada miała miejsce jubileuszowa, dziesiąta edycja tradycyjnego konkursu recytatorskiego dla dzieci młodszych. Wzięło w niej udział 46 recytatorów z klas 0 – III oraz siedmiu zaprzyjaźnionych przedszkoli. W tym roku tematem wiodącym były „Wiersze z bajką w tle”. Konkurs poprzedzony był eliminacjami klasowymi. Prezentacje oceniało jury w składzie: p.Krystyna Glanowska - wicedyrektor, p.Krystyna Gubernat - opiekun Koła Teatralnego oraz przedstawiciele uczniów: Anna Czernecka, Krystyna Kubis i Stanisław Tarczoń.

  WERDYKT JURY

 • klasy trzecie
 • I miejsce - Magdalena Berdychowska kl. III b
 • II miejsce - Maja Hojda kl. III a
 • III miejsce - Łukasz Nowacki kl. III b
 • Wyróżnienie - Maja Hajduk kl.III b

 • klasy drugie
 • I miejsce - Wiktoria Szczurowska kl. II b
 • II miejsce - Aleksandra Szot kl. II b
 • III miejsce - Dawid Skórka kl. II a
 • Wyróżnienie - Jagoda Litner kl. II a

 • klasy pierwsze
 • I miejsce - Bartosz Brzuchacz kl. I b, Maciej Maj kl. I b
 • II miejsce - Maksym Zajączkowski kl. I b
 • III miejsce - Wiktoria Majchrzak kl. I a

 • sześciolatki
 • I miejsce - Radosław Kwiatkowski kl.0 SP nr 30
 • II miejsce - Magdalena Romek P.nr 127
 • III miejsce - Jagoda Czapik, Bartek Batko P.nr 127
 • III miejsce - Dominik Bierówka P.nr 67, Franciszek Maniak kl.0 SP nr 30

 • pięciolatki
 • I miejsce - Alan Chawrona P.nr 127, Xawier Lechowski P.nr 71
 • II miejsce - Dominika Padoł P.nr 67, Tadeusz Szumiec P.nr 140
 • III miejsce - Marianna Ruszkowska P.nr 140
 • III miejsce - Jakub Bryński P.nr 2

 • czterolatki
 • I miejsce - Szymon Sopata P.nr 67
 • II miejsce - Maja Buratowska P.nr 67  12 listopada lekcje przyrody przebiegały inaczej niż zwykle - wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej,by podziwiać prawdziwe węże; można było nawet trochę je pogłaskać.
  9 listopada z okazji narodowego Święta Niepodległości po raz kolejny w naszej szkole odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznej, w którym wzięły udział zespoły z klas IV-VI oraz jedenastu solistów. Na szczególne wyróżnienie zasługują wzruszające interpretacje Karoliny Lubomirskiej oraz Krystyny Kubis. W tym roku przegląd poświęciliśmy wspomnieniom z okresu II wojny światowej; pojawiły się więc piosenki powstania warszawskiego, partyzanckie, sił zbrojnych na zachodzie i wschodzie, a także współczesny utwór z repertuaru szwedzkiej grupy Sabaton.  Program

 • klasa V a
 • Gdy w noc wrześniową - Anna Czernecka z zespołem
 • Warszawo ma - Krystyna Kubis

 • klasa VI a
 • Po partyzancie dziewczyna płacze - Julia Grochot, Adam Dudek z zespołem
 • Deszcz jesienny - Julia Janik z zespołem

 • klasa IV a
 • Serce w plecaku
 • Pałacyk Michla

 • klasa IV b
 • Warszawskie dzieci
 • Chłopaki z AK - Weronika Łucek, Marlena Hossaja, Małgorzata Hrymak, Barbara Dubis, Wiktoria Weintritt, Julia Kuk z zespołem

 • klasa V b
 • Karpacka Brygada
 • Czerwone maki na Monte Cassino - Karolina Lubomirska

 • klasa VI b
 • Deszcze niespokojne
 • Siekiera motyka - Jędrzej Urbański z zespołem
 • Czterdziestu do jednego - Jędrzej Urbański
  25 października obchodziliśmy uroczyście Dzień Patrona Szkoły.  15 października w wyborach do Samorządu Szkolnego zwyciężył dotychczasowy przewodniczący, Adam Dudek z klasy VI a. Gratulujemy sukcesu w drugiej kadencji :) Zastępcą został Stanisław Tarczoń z kl.V a, a skarbnikiem Ewa Mleczko z kl.IV a.
  12 października odbyło się ślubowanie klas pierwszych oraz powitanie zerówki.  1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Nauczycieli i uczniów przywitała klasa V a.


 • Z ŻYCIA SZKOŁY - 2011/12

  Co i kiedy...?


  29 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym zakończeniu roku, mszy świętej, a następnie spotkali się z wychowawcami i nauczycielami w klasach. Absolwenci pożegnali nas słowami piosenki "Ale to już było i nie wróci więcej..." Zakończenie roku klas 0-III przygotowali wychowankowie świetlicy.  28 czerwca odbył się apel podsumowujący osiągnięcia uczniów klas starszych. Rozdano na nim wiele nagród za sukcesy w konkursach za szkolnych i międzyszkolnych; przedmiotowych, artystycznych oraz za sportowe rozgrywki dzielnicowe.


  18 czerwca uczestniczyliśmy w rodzinnym FESTYNIE szkolnym połączonym z DNIEM SPORTU.

  PROGRAM  14 czerwca klasy młodsze spędziły tradycyjny Dzień Rodziny w gronie swoich najbliższych.
  14 czerwca uczniowie klas starszych prezentowali Rodzicom swoje prace projektowe z przyrody i języka polskiego.
  29 maja Koło Teatralne odwiedziło z występem charytatywnym Zespół Szkół Specjalnych nr 10 przy ul. Lubomirskiego 21. Przedstawienie "Czerwony Kapturek szuka księcia" zostało ciepło przyjęte przez publiczność.
  29 maja odbył się konkurs z przedsiębiorczości dla klas piątych pt. "Rekiny biznesu".
  25 maja odbył się Szkolny Przegląd Teatralny klas starszych: "On i ona, czyli słynne pary".

  PROGRAM
  11 maja obejrzeliśmy akademię upamiętniającą historyczne rocznice majowe. Uroczystość przygotowała kl. IV b.
  17 i 18 kwietnia w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego uczestniczyli:

  Gratulujemy zajęcia V miejsca.

  3 kwietnia nasi szóstoklasiści pisali swój pierwszy w życiu egzamin.Najlepszy wynik - 38 punktów - uzyskał Jerzy Skrobek. Bardzo dobre wyniki uzyskali również: Weronika Witczak, Julia Stós, Michał Jurkowski, Jakub Solecki, Maciej Michalecki, Katarzyna Ziemiańska, Aleksander Gołąb. Średni wynik w klasie 26,1 pkt.
  31 marca w sobotę uczestniczyliśmy w Targach Edukacyjnych Dzielnicy VIII zorganizowanych przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa, Radę Dzielnicy VIII - Dębniki. Targi odbyły się w Szkole Podstawowej nr 151.
  22 marca w konkursie ze znajomości mitologii zmierzyły się obie klasy piąte. Lepsi okazali sie przedstawiciele V a; szczególnie wyróżnił się Mateusz Tarnowski.

  Reprezentacja kl. V a

  Reprezentacja kl. V b


  21 marca powitaliśmy wiosnę - w tradycyjnym konkursie 4 x W zwyciężyła tym razem klasa V b.  21 marca klasy młodsze uczestniczyły w "wiosennym korowodzie".  5 marca odbył się konkurs czytelniczy "Świat Andersena". Wzięły w nim udział klasy trzecie. Po wyrównanych zmaganiach I miejsce zajęła klasa III b. W skład zwycięskiej drużyny wchodzili: Milena Sławeńska i Bartosz Kępczyński. Klasę III a reprezentowali: Ewa Mleczko, Mikołaj Bogucki oraz Jakub Gliwa.  10 lutego klasa III b uzyskała Certyfikat Wielkiego Serca za zbiórkę darów dla bezdomnych zwierząt. Dary, które przynieśli uczniowie, zostały przekazane do jednego z krakowskich schronisk.  19 stycznia klasy młodsze zaprosiły Babcie i Dziadków na specjalną uroczystość, która odbyła się w nowej sali gimnastycznej.
  10 stycznia Szkoła uzyskała Certyfikat "Odblaskowa Szkoła" promujący bezpieczeństwo uczniów na drodze.Certyfikat został wydany przez Wojewodę Małopolskiego, Wojewódzkiego Komendanta Policji i Małopolskiego Kuratora Oświaty.
  22 grudnia przed Świętami obejrzeliśmy bardzo oryginalne przedstawienie jasełkowe pt."Jasełka na strychu". Insenizację przygotowali uczniowie klasy V b pod kierunkiem s.Marioli. Po emocjach teatralnych zebraliśmy się do wspólnego śpiewania kolęd.  15 grudnia odbył się tradycyjny konkurs recytatorski klas IV-VI. Zaproszeni goście oraz uczestnicy słuchali wierszy o naszym mieście Krakowie. Wspólny wieczór urozmaiciły wokalne i sceniczne występy Koła Teatralnego. Ulubieńcem publiczności okazał się Filip Szymeczko z klasy V b.

  Werdykt jury:
  6 grudnia to dzień z wieloma atrakcjami. Klasy I a, I b oraz II a uczestniczyły w imprezie w DOK "Tęcza", pozostali uczniowie oczekiwali św.Mikołaja w szkole.  24 listopada odbył sie w naszej szkole tradycyjny konkurs recytatorski, w którym brali udział uczniowie klas 0 – III oraz dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli. Tegoroczny konkurs nosił tytuł „Gdy masz wolny czas”. Zaprezentowało się w nim ponad czterdziestu recytatorów. Jury pod przewodnictwem p. wicedyrektor Krystyny Glanowskiej po wysłuchaniu pięknych i zaskakujących interpretacji poezji dziecięcej przyznało dwadzieścia nagród i wyróżnień. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodkie upominki. Organizatorem konkursu była p. Małgorzata Gofroń. Wszystkim uczestnikom i opiekunom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.
  LAUREACI KONKURSU
 • Mikołaj Bogucki kl. III a
 • Ziemowit Staniszewski kl. II b
 • Wiktoria Szczurowska kl. I b
 • Stanisław Florek-Paszkowski Przedszkole nr 140
 • Gabriela Nęcińska Przedszkole nr 67
  17 listopada odbył się po raz pierwszy w naszej szkole Przegląd Pieśni Patriotycznej; wzięły w nim udział wszystkie klasy starsze oraz zespół z Domu Kultury "Tygrysek".


  więcej zdjęć>>
  27 października obchodziliśmy uroczyście Dzień Patrona Szkoły. Klasy starsze uczestniczyły w konkursie historycznym; po ogłoszeniu wyników wszyscy uczniowie udali się na mszę świętą do Kościoła św. Stanisława Kostki.

  LAUREACI KONKURSU
 • Szymon Kessler kl. V b
 • Adam Mleczko kl. V b
 • Anna Pieterzykowska kl. IV b  14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczestniczyliśmy w I Paradzie Szkolnych Patronów. Barwny pochód przeszedł ulicami miasta spod Wawelu na Rynek, gdzie miała miejsce prezentacja poszczególnych szkół. Uczniowie klasy szóstej w tradycyjnych strojach szlacheckich nieśli transparenty i tablice.


  więcej zdjęć >>
  14 października odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych oraz powitanie zerówki.  30 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącym został Adam Dudek z kl. V a, a zastępcą Weronika Witczak z kl. V b. Gratulacje!
  1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny, z dumą prezentując odnowiony sztandar.


 • Z ŻYCIA SZKOŁY - 2010/11

  Co i kiedy...?


  22 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział we mszy świętej z okazji zakończenia roku szkolnego oraz spotkali się z wychowawcami i nauczycielami.


  18 czerwca klasy młodsze prezentowały swój program w Parku Dębnickim podczas festynu zorganizowanego przez Radę Dzielnicy.


  16 czerwca odbył się Dzień Sportu klas IV - VI.


  11 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach z okazji uczczenia beatyfikacji Jana Pawła II. W koncercie zorganizowanym przez parafię św. Stanisława Kostki. Wystąpiło Koło Teatralne, zespół wokalny oraz zespół taneczny z klas trzecich.  więcej zdjęć >


  2 czerwca klasy młodsze zaprosiły swoich najbliższych na Dzień Rodziny.


  1 czerwca miał miejsce tradycyjny Szkolny Przegląd Teatralny klas IV-VI


  5 kwietnia szóstklasiści przystąpili do sprawdzianu kompetencji.


  21 marca odbył się Wiosenny Przegląd Artystyczny kl. 0-III oraz tradycyjny konkurs 4 x W kl.IV-VI; zwycięzcą została klasa piąta.


  21 marca ogłoszone zostały wyniki szkolnego konkursu ortograficznego.

  klasy drugie:

 • I miejsce - Milena Sławeńska kl. II b
 • II miejsce - Marlena Hossaja kl. II b, Piotr Grela kl. II a
 • III miejsce - Filip Jasionowicz kl. II b, Paweł Ryś kl. II a

  klasy trzecie:

 • I miejsce - Stanisław Tarczoń kl. III a
 • II miejsce - Paulina Hossaja kl. III b, Paulina Bębenek kl. III a
 • III miejsce - Magdalena Łatka kl. III b

  19 marca przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w Targach Edukacyjnych dla sześciolatków organizowanych przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa i Radę Dzielnicy VIII.


  26 stycznia odbył się wernisaż prac konkursowych "Kartka świąteczna" połączony z uroczystym rozdaniem dyplomów i upominków. W konkursie brały udział dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli: Samorządowe Przedszkole nr 5, Samorządowe Przedszkole nr 51, Samorządowe Przedszkole nr 67, Samorządowe Przedszkole nr 67 (filia), Samorządowe Przedszkole nr 140 oraz SP 30 kl.0.

  >>pełna lista wyników


  20 stycznia uczniowie klas 0 - III zaprosili swoich najbliższych na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.  21 grudnia spotkaliśmy się w świątecznym nastroju; klasy młodsze śpiewały kolędy a kl. VIb przedstawiła jasełka.


  16 grudnia miał miejsce finał konkursu recytatorskiego "Strofy z uśmiechem"dla klas IV-VI. Program wieczoru uzupełniły scenki w wykonaniu Koła Teatralnego, śpiew oraz muzyka.


  6 grudnia rozpoczął się II Mikołajkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej. Uczestnikami są uczniowie szkół Dzielnicy VIII, a organizatorem nauczyciel wychowania fizycznego p.Zygmunt Dutkiewicz.


  24 listopada odbył się konkurs recytatorski "Ulubione wiersze Marii Konopnickiej" Uczestnikami byli uczniowie klas 0-III oraz goście z pięciu zaprzyjaźnionych przedszkoli, a organizatorem klasa III b z p.wychowawczynią Małgorzatą Gofroń.

  KLASY PIERWSZE

  KLASY DRUGIE KLASY TRZECIE >>pełna lista wyników


  10 listopada klasa III a zaprezentowała program artystyczny z okazji Święta Niepodległości.
  >>zobacz zdjęcia
  6 listopada odbył się FESTYN charytatywny na rzecz renowacji SZTANDARU SZKOŁY.  >>więcej zdjęć


  14 października odbyło się ślubowanie klas pierwszych oraz powitanie zerówki.  Po uroczystości przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego; wygrał je Michał Górka z VI b, a zastępcą została Weronika Witczak z klasy piątej.  1 września, jak co roku, przywitał nas po wakacjach szkolny dzwonek.


 • Z ŻYCIA SZKOŁY - 2009/10

  Co i kiedy...?
  25 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny. Najlepsi uczniowie zostali uhonorowani wpisem do Złotej Księgi oraz nagrodami. Szczególne wyróżnienie za zachowanie i kulturę osobistą otrzymała decyzją Rady Pedagogicznej Aneta Gugała z klasy VIb. Wszystkim naszym niezapomnianym absolwentom życzymy, żeby znaleźli swoje miejsce w nowej szkole i nowym otoczeniu.


  23 czerwca odbył się Dzień Sportu klas IV - VI.


  21 czerwca uczniowie klas piątych przedstawili rodzicom swoje prace projektowe z przyrody. Mieli okazję wykazać się wiedzą z przedmiotu oraz umiejętnościami w zakresie technologii informacyjnej.


  17 czerwca serdecznie zaprosiliśmy naszych najbliższych na spotkanie z okazji Dnia Rodziny. Odbyły się prezentacje i zabawy klas młodszych, przedstawienie Koła Teatralnego oraz występy grupy tanecznej Akademii Dziecka "Tygrysek".


  4 czerwca poznaliśmy wyniki sprawdzianu po klasie szóstej.

 • średnia uzyskanych punktów w SP 30 : 30,12
 • średnia w gminie Kraków : 29,11
 • średnia w województwie małopolskim : 25,61

  20 maja w czwartek zajęcia w szkole odwołane z powodu zagrożenia powodziowego.  14 maja uczciliśmy historyczne rocznice majowe. Koło Teatralne przygotowało z tej okazji przedstawienie pt. "Kraj lat dziecinnych - wspomnienia emigrantów 1830".W programie wykorzystano wiersze poetów romantycznych, pieśni patriotyczne z repertuaru "Loch Camelot"oraz utwory Fryderyka Chopina.
  29 kwietnia odbył się Szkolny Przegląd Teatralny klas IV-VI "Baśnie, mity i legendy".
  PROGRAM

 • Czerwony Kapturek szuka księcia - Koło Teatralne (grupa młodsza)
 • Książę szuka żony - kl.IV
 • Syzyf - myth - kl.V a
 • Zaczarowany bal - Koło Teatralne (grupa starsza)
 • Uczta na Olimpie - kl.V b
 • Pierścień faraona - kl. V a
 • Bazyliszek - kl. VI b


  28 kwietnia odbył się Przegląd Dorobku Artystycznego klas młodszych "W gromadzie wesoło".
  PROGRAM

 • Kłopoty leśnego krasnala - kl.0
 • Małe zoo - kl.I a
 • Psy i koty - kl.I b
 • Rzepka - kl.II a
 • Śmieszka - kl.II b
 • Słoneczko - kl.III a
 • Kara - kl.III b


  14 kwietnia wszyscy członkowie naszej społeczności szkolnej uczestniczyli w uroczystym apelu żałobnym. Łączymy się w bólu i smutku z Rodzinami Zmarłych. CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

  13 kwietnia w Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej poczet sztandarowy SP30 wziął udział w uroczystym przemarszu z Kościoła Mariackiego pod Krzyż Katyński. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy szóstej: Gabriela Mucha, Joanna Witek, Paweł Siwek i Błażej Kowalski.
  Warto przypomnieć, jak o Katyniu śpiewała Weronika Kuśmider - obecnie już absolwentka naszej szkoły.


  12 kwietnia minutą ciszy uczciliśmy pamięć Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Jego Małżonki Marii oraz pozostałych Ofiar katastrofy - członków polskiej delegacji.


  22 marca w tradycyjnym konkursie 4 x W zwyciężyła klasa V b. Wiedza - Wysiłek - Wyobrażnia - Wygrana!  25 marca po raz kolejny powitaliśmy wiosnę, biorąc udział w V Przemarszu Integracyjnym "Kraków wita wiosnę" wspólnie z wychowankami zaprzyjaźnionych przedszkoli.  14 stycznia wszyscy uczniowie bawili się w karnawałowym nastroju na balu przebierańców.


  13 stycznia dzieci ze świetlicy przygotowały własne jasełka, a klasy 0-III zaprosiły do wspólnego kolędowania. Program dedykowany był dla Babciom i Dziadkom z okazji zbliżającegos się ich święta.


  22 grudnia w ostatnim dniu przed Świętami Bożego Narodzenia uczestniczyliśmy w jasełkach przygotowanych przez siostrę Anitę.


  8 grudnia przeprowadzony został w naszej szkole etap rejonowy Małopolskiego Konkursu Przyrodniczego. Przewodniczącą komisji jest p.Ewa Kamińska.
  3 grudnia miał miejsce finał konkursu recytatorskiego klas starszych "Sława i chwała". Nagrodę Publiczności zdobył Szymon Turcza - Jurczyński.

  Jury przyznało równorzędne NAGRODY: Annie Job, Aleksandrze Czepiel, Zuzannie Szopie, Hubertowi Kesslerowi, Szymonowi Turczy - Jurczyńskiemu, Jakubowi Jaroszyńskiemu, Marii Suchanik, Magdalenie Musiał oraz WYRÓŻNIENIA: Klaudii Liberdzie, Dominikowi Chrząścikowi, Dorocie Kowalczuk, Julii Sokół, Konradowi Wątorowi, Bartłomiejowi Gliwie, Joannie Witek.

  26 listopada uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem Straży Miejskiej na temat bezpiecznego zachowania się na drodze.

  19 listopada odbył się konkurs recytatorski dla klas młodszych "Zwierzęta ciekawe i niezwykłe". Wzięli w nim udział również goście z zaprzyjaźnionych przedszkoli.

  NA POZIOMIE KLAS III

 • I miejsce – Adam Dudek
 • II miejsce – Filip Szymeczko
 • III miejsce – Julia Grochot
 • Wyróżnienie Specjalne Natalii

  NA POZIOMIE KLAS II

 • I miejsce – Lakis Sobyra
 • II miejsce – Wojciech Gajewski
 • III miejsce – Karolina Lubomirska

  NA POZIOMIE KLAS I

 • I miejsce – Barbara Dubis
 • II miejsce – Weronika Łucek
 • III miejsce – Paweł Ryś
 • Wyróżnienie – Filip Jasionowicz

  SZEŚCIOLATKI

 • I miejsce – Pola Krzysztofiak, Dominika Popławska
 • II miejsce – Michał Kiepura, Hanna Pietrucha, Ziemowit Staniszewski
 • III miejsce – Hanna Bołoz, Michalina Zawadzka
 • Wyróżnienie – Andrzej Kulesza, Ewa Ochniak, Kacper Proniewski


  12 listopada odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości.


  19 października obchodziliśmy uroczyście Święto Patrona Szkoły. Przedstawienie o Kazimierzu Pułaskim przygotowała kl.Vb pod kierunkiem p.Marty Kidoń.
  W tym samym dniu odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego; nową przewodniczącą została Natalia Łach z kl.VIb. Gratulacje!  14 października pierwszoklasiści przeżyli jedną z najważniejszych szkolnych uroczystości; zostali oficjalnie pasowani na ucznia. Powitaliśmy również najmłodszych; uczniów klasy 0.

  więcej zdjęć

  czytaj więcej>>


  15 września nasza szkoła włączyła się do akcji charytatywnej "SERCE W ZAKRĘTKACH".

  Każdy zebrany kilogram nakrętek, to złotówka przeznaczona na zakup wózka inwalidzkiego dla chorego dziecka.
  Zbieramy wyłącznie plastikowe zakrętki PET.


  1 września punktualnie o godzinie ósmej spotykamy się po wakacjach... starsi o dwa miesiące : )

  W krótkim programie artystycznym zaprezentowały się klasy V a i III b.

  Z ŻYCIA SZKOŁY - 2008/09

  Co i kiedy...?
  19 czerwca pożegnaliśmy rok szkolny, a wraz z nim dwie niezapomniane klasy szóste. Przed nami naprawdę długie wakacje!  30 kwietnia odbył się Przegląd Dorobku Artystycznego klas młodszych - "Wodny świat".  23 kwietnia klasy starsze zaprezentowały swoje przedstawienia w dorocznym Szkolnym Przeglądzie Teatralnym. Tematem były w tym roku "Opowieści z przesłaniem".  20 marca odbył się tradycyjny wiosenny konkurs Wiedza-Wysiłek-Wyobraźnia-Wygrana. Klasy IV - VI zmagały się w wielu ciekawych konkurencjach, chętni wystąpili w prezentacji "Mam talent". Najlepszą okazała się klasa VI b.  12 lutego uczniowie klas młodszychi i starszych bawili się na karnawałowycm balu przebierańców prowadzonym przez Szkołę Tańca "Carmen"  3 lutego odbył się w naszej szkole wernisaż prac konkursu na MASKĘ KARNAWAŁOWĄ. Organizatorkami imprezy były panie: Katarzyna Bil i Żanetę Nagrocką - nauczycielki oddziału przedszkolnego; uczestnikom rozdano upominki oraz pamiątkowe dyplomy. W konkursie brały udział dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli oraz uczniowie naszej zerówki.

  Kategoria 5-6 lat

 • I miejsce - Kacper Bartyzel SP 30
 • II miejsce - Emilia Ziaja Przedszkole 67
 • III miejsce - Milena Stawieńska Przedszkole 67

  Kategoria 3-4 lata

 • I miejsce - Karolina Fortuna Przedszkole 67
 • II miejsce - Zuzannna Mielniczek Przedszkole 71
 • III miejsce - Maria Koźdub Przedszkole 10
 • III mijesce - Tomasz Sroka Przedszkole 71

  czytaj więcej>>  W lutym uczniowie klasy V b pod opieką p. Marty Kidoń podjęli tradycyjną akcję "Cała Polska czyta dzieciom", odwiedzając zaprzyjaźnione przedszkola. Do akcji włączyła się również klasa III.


  23 stycznia rozpoczął się w naszej szkole towarzyski turniej piłki nożnej z okazji 15-lecia istnienia klubu "Quo vadis" - naszej drużyny. Wzięły w nim udział reprezentacje pięciu zaprzyjaźnionych szkół  20 stycznia dzieci ze świetlicy oraz zerówki przygotowały swoim Babciom i Dziadkom szereg niespodzianek z okazji ich Święta.  19 grudnia w klimat świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas uczniowie klasy Ia. W przedstawieniu jasełkowym przypomnieli czas narodzenia Jezusa, zaśpiewali też kilka kolęd, porywając za sobą zgromadzoną publiczność.

  więcej zdjęć


  11 grudnia odbył się konkurs recytatorski dla klas IV-VI "Poezja i proza antyku"

  NAGRODY JURY

 • I MIEJSCE - Katarzyna Walaszczyk, Dorota Kowalczuk
 • II MIEJSCE - Łukasz Łężniak, Rafał Rak, Jakub Jaroszyński
 • III MIEJSCE - Hubert Kessler, Zuzanna Szopa, Aleksandra Musiał

  NAGRODA PUBLICZNOŚCI

 • Katarzyna Walaszczyk

  więcej zdjęć


  W grudniu uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią p.Dorotą Kają zorganizowali zbiórkę darów i pieniędzy na rzecz schroniska dla zwierząt. W tegorocznej akcji udało im się zebrać: 22,90 kg karmy dla psów i kotów oraz 92,41 zł (za które również została zakupiona karma) oraz zabawki, koc, szampon, ryż i makaron.

  WSZYSTKIM OFIARODAWCOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!


  9 grudnia odbył się w naszej szkole uroczysty wieczorek poetycki połączony z rozdaniem nagród i upominków dla wszystkich uczestników szkolnego etapu konkursu recytatorskiego poświęconego poezji Wandy Chotomskiej. Wzięli w nim udział wszyscy laureaci konkursu wraz z rodzicami.  27 listopada odbył w naszej szkole konkurs recytatorski poświęcony poezji Wandy Chotomskiej. Brali w nim udział uczniowie klas I-III oraz nasi młodsi koledzy z zaprzyjaźnionych przedszkoli. Najlepsi okazali się:

 • GRAND PRIX - Jakub Godula - Przedszkole nr 67
 • I miejsce - Ziemowit Gołojuch - Przedszkole nr 67
 • II miejsce - Patryk Kubala - Przedszkole nr 127
 • Wyróżnienie - Mikołaj Górecki - Przedszkole nr 67

 • I miejsce - Szymon Kessler
 • II miejsce - Magdalena Musiał, Julia Juchno
 • III miejsce - Katarzyna Ziemiańska, Stanisław Tarczoń  18 października w sobotę zorganizowaliśmy FESTYN CHARYTATYWNY na rzecz uczennicy naszej szkoły podzkodowanej w wypadku. Wszystkim Gościom i uczestnikom serdecznie dziękujemy za pomoc - zebraliśmy 3500 zł!

  więcej zdjęć  PROGRAM

  Sala gimnastyczna:

 • pokaz sztuk walki
 • pokaz mody

  Sale lekcyjne

 • indiańska osada
 • loteria
 • aukcja prac plastycznych i gadżetów
 • kawiarenka orientalna
 • salon zdrowia i urody

  Sala gimnastyczna

 • pokaz tańca towarzyskiego
 • wspólna nauka tańca
 • tańce integracyjne


  14 października odbyło się ślubowania klas pierwszych oraz powitanie zerówki.

  czytaj więcej>>

  W tym samym dniu uczniowie klas starszych wybierali nowy Samorząd. Przewodniczącym został Jakub Kaczmara z kl.Vb, a zastępcą Katarzyna Walaszczyk z kl.VI a. Gratulacje!


  1 września wypoczęci i pełni zapału rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.  Z ŻYCIA SZKOŁY - 2007/08

  Co i kiedy...?
  20 czerwca zakończyliśmy rok szkolny. Co nas czeka? Oczywiście wakacje : ) ) )

  To już lato... słoneczniej serca biją... i wakacyjna miłość... to już lato...


  3 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Rodziny - impreza sportowo-artystyczna dla uczniów klas 0 - 3 oraz Rodziców.

  Laureaci konkurencji sportowych:


  zobacz zdjęcia
  18 kwietnia klasy piąte rywalizowały w tradycyjnym konkursie czytelniczym ze znajomości mitologii greckiej. Wygrała klasa Va z reprezentacją w składzie:


  9 kwietnia Z przykrością zawiadamiamy, że w tym dniu uległa nieszczęśliwemu wypadkowi nasza uczennica BEATA OCZKOŚ.Dziewczynkę czeka kolejna skomplikowana operacja oraz długa i kosztowna rehabilitacja. Apelujemy o pomoc i wsparcie finansowe do wszystkich ludzi dobrej woli. Wpłaty można przekazywać na konto Komitetu Rodzicielskiego SP 30 z dopiskiem: dla Beatki
  PKO BP 52 1020 2892 0000 5502 0015 7578


  1 - 3 kwietnia odbywały się w naszej nowej Halowe Mistrzostwa Dziewcząt i Chłopców Klas IV w unihocu w ramach rozgrywek Ligi Szkolnej o Mistrzostwo Dzielnicy VIII. Dziewczynki zajęły V miejsce, a drużyna chłopców może pochwalić się prawdziwym sukcesem; zdobyła wicemistrzostwo.

     
  10 marca przeprowadzony został konkurs ortograficzny na dla klas młodszych. Klasy pierwsze:

 • I miejsce - Filip Szymeczko
 • III miejsce - Szymon Kessler, Maria ziaja
 • III miejsce - Jakub Dulian Klasa druga:
 • I miejsce - Julia Stós
 • II miejsce - Maria Suchanik
 • III miejsce - Katarzyna Ziemiańska Klasy trzecie:
 • I miejsce - Jędrzej Ruta
 • II miejsce - Paulina Kornaś kl.III a
 • III miejsce - Zuzanna Szopa kl.III b
  31 marca w tradycyjnym konkursie 4 x W zwyciężyła klasa V a. Tematem wiodącym była w tym roku "Kultura na co dzień".
     

  18 marca klasy trzecie uczestniczyły w tradycyjnym konkursie czytelniczym biblioteki szkolnej "ŚWIAT ANDERSENA". Laureatami zostali:

  Drużynowo zwyciężyła klasa III a.
  29 lutego Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs "Jak uczniowie śpiewają". Laureatkami zostały uczennice klasy VI b: Ola Pióro i Ada Frankowska (duet).
  24 stycznia wychowankowie świetlicy zaprosili swoich bliskich na przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Program wzbogaciły występy taneczne uczennic z klas młodszych oraz starszych. Uroczystość bardzo podobała się Babciom i wszystkim gościom!
  20 grudnia grupa uczniów pod opieką siostry Małgorzaty zaprosiła wszystkich do kościoła na tradycyjne przedstawienie jasełkowe.
  11 grudnia uczniowie kl.IV - VI wraz z rodzicami uczestniczyli w wieczorku poetyckim "Z głębi dziejów". Oprócz recytatorów wystąpili instrumentaliści i zespół wokalny, a Koło Teatralne przedstawiło zabawną scenkę. W plebiscycie publiczności na najlepszego recytatora zwyciężyła:

 • ALEKSANDRA GRABOWSKA z kl.VI b

  WERDYKT JURY:

  Wyróżnienia:
  22 listopada uczniowie przystąpili do szkolnego etapu Małopolskiego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:

  Gratulacje!
  20 listopada uczniowie przystąpili do szkolnego etapu Małopolskiego Konkursu Humanistycznego. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:

  Gratulacje!
  15 listopada odbyła się impreza pod hasłem "Oszczędnością i pracą ludzie się bogacą". Uczniowie klas I-III oraz wychowankowie zaprzyjaźnionych przedszkoli uczestniczyli w konkursie recytatorskim, a następnie oglądali okolicznościowe inscenizacje. Całość przygotowały panie Jolanta Kukla i Angelika Góra.

  Wyniki konkursu recytatorskiego

  SZEŚCIOLATKI

  KLASY I - II KLASY III
  12 listopada odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Udział wzięli uczniowie kl.VI b pod kierunkiem p. Romana Barana.
  30 października uczniowie kl.IV - VI uczestniczyli w warsztatach tearalnych prowadzonych przez aktora Narodowego Teatru Edukacji p.Piotra Zaniewskiego.
  27 października nastąpiło uroczyste otwarcie nowej sali gimnastycznej. Obecni byli oficjalni goście: wiceprezydent Krakowa p.Elżbieta Lęcznarowicz, Małopolski Kuratora Oświaty p. Józef Rostworowski, przewodnicząca Komisji Edukacji i Kultury Fizycznej Rady Miasta Krakowa p. Maria Patena, p. Teresa Starmach W programie artystycznym wystąpili członkowie Koła Teatralnego, klasa III b, gimnastyczki z kl.IV oraz chór szkolny. Piękny obrazek sceniczny przedstawił gościnnie Zespół Pieśni i Tańca "Małe Słowianki".

     więcej zdjęć

  12 października uczniowie klas pierwszych zostali pasowani i złożyli uroczyste ślubowanie. Powitaliśmy również klasę zerową.
  >> więcej
  8 października uczniowie wybrali nowy Samorząd. Przewodniczącą została Taiga Kuśmider z kl.VIb, a zastępcą Damian Niepsuj z kl.VIa.
  Gratulacje! Taiga jest tylko jedna... :)


  19 września reprezentacje wszystkich klas rywalizowały w konkursie wiedzy ekologicznej zorganizowanym przez p.Ewę Kamińską w ramach tygodnia ekologicznego.


  3 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Przywitały nas klasy VIa i VI b pod opieką p. dyrektor Marty Kaczmarskiej.
  13 lipca nastąpiło oficjalne oddanie do użytku NOWEJ SALI GIMNASTYCZNEJ; wszystko już gotowe na przyjęcie uczniów z początkiem roku szkolnego. Na uroczystość otwarcia zapraszamy 27 października.

  >> zobacz

  Z ŻYCIA SZKOŁY - 2006/07

  Co i kiedy...?
  22 czerwca zakończyliśmy rok szkolny. Wszystkim życzymy niezwykłych wakacji i... do zobaczenia za dwa miesiące!


     

  Nic dwa razy się nie zdarza...

  20 czerwca uczniowie wyróżniający się wzorowym zachowaniem i postawą społeczną otrzymali od p.Dyrektor nagrodę w postaci bezpłatnej wycieczki.

 • kl.I a - Aleksandra Bielecka, Magdalena Musiał, Julia Stós, Maria Suchanik, Wiktoria Włodek, Katarzyna Ziemiańska
 • kl.II a - Katarzyna Śledź, Tomasz Zieliński
 • kl.II b - Klaudia Liberda, Zuzanna Szopa, Igor Strzyżewski
 • kl.III a - Aleksandra Górka, Stanisław Kubis, Paweł Maj
 • kl.III b - Anna Job, Paweł Siwek
 • kl.IV a - Łukasz Łężniak, Aleksandra Musiał, Rafał Rak, Klaudia Seweryn
 • kl.IV b - Wioleta Gąsior, Katarzyna Nazim, Antoni Radoń
 • kl.V a - Dominik Badura, Franciszek Kubis
 • kl.V b - Paulina Murzyn, Aleksandra Grabowska, Żaklina Pabian
 • kl.VI a - Emilia Kubis, Małgorzata Salaterska
 • kl.VI b - Katarzyna Maj, Kamila Zaręba
 • kl.VI c - Katarzyna Motyka, Eryka Żmuda, Aneta Leja

  oraz

 • Bruno Kowalczuk, Krzysztof Bajor - za rozprowadzanie gazetki szkolnej
 • Aleksandra Hrabia - za pomoc w sekretariacie
 • Marek Siwek, Taiga Kuśmider - za zaangażowanie w działalność Koła Teatralnego
 • Anna Golonka - jako najaktywnieszy czytelnik biblioteki szkolnej
 • Paulina Biedrzyńska - jako najlepszy sportowiec
 • Sandra Gajoch, Patrycja Motak - wzorowi wychowankowie świetlicy


  5 czerwca uczniowie klas piątych, podczas uroczystego popołudniowego spotkania, przedstawiali swoje prace z przyrody przygotowane metodą projektu.

  30 maja wręczyliśmy nagrody laureatom szkolnego konkursu czytelniczego "Kraków legendarny"; zostali nimi:

 • Karolina Romek kl.III b - I miejsce
 • Jagoda Bujnowicz kl.III b - I miejsce
 • Błażej Kowalski kl.III b - II miejsce
 • Paweł Siwek kl.III b - III miejsce
 • Paweł Maj kl.III a - Wyróżnienie

  MISTRZAMI PRZYRODY zostali

 • kl.IV - Katarzyna Walaszczyk
 • kl.V - Żaklina Pabian
 • kl.VI - Joanna Ślusarczyk


  28 maja poznaliśmy wyniki sprawdzianu po klasie szóstej; średnia z egzaminu jest wysoka: wynosi 31 p. Oto lista naszych najlepszych:

  KLASA VI A

 • Małgorzata Salaterska 39/40 p.
 • Joanna Ślusarczyk 38/40 p.

  KLASA VI B

 • Justyna Gogol 39/40 p.
 • Marek Siwek 39/40 p.
 • Adam Szaszkiewicz 39/40 p.
 • Sebastian Hajduk 38/40 p.
 • Jan Lejczak 38/40 p.
 • Mateusz Sokół 38/40 p.
 • Anna Świeży 37/40 p.
 • Jerzy Baran 37/40 p.
 • Wojciech Wal 37/40 p.

  KLASA VI C

 • Paulina Biedrzyńska 37/40 p.
 • Honorata Pawlak 37/40 p.


  23 maja klasy młodsze zorganizowały Dzień Rodziny, prezentowały swój dorobek artystyczny rodzicom - przede wszystkim MAMOM, ale nie tylko...
  12 maja zaprosiliśmy Rodziców oraz wszystkich zainteresowanych na Przegląd Teatrzyków Klasowych IV - VI.

  NAGRODA ZA NAJLEPSZE PRZEDSTAWIENIE

 • Romeo i Julia - kl. V a

  NAGRODA ZA REŻYSERIĘ

 • Mały Książę - kl.IV a

  NAGRODA ZA WARSZTAT AKTORSKI

 • Sprawa Orfeusza - Koło Teatralne

  NAGRODy PUBLICZNOŚCI za najlepsze ROLE pierwszoplanowe otrzymali:

 • Ola Grabowska - kl.V b (Koło Teatralne)
 • Sebastian Hajduk - kl. VI b (Koło Teatralne)


  30 kwietnia klasa IV b przygotowała apel poświęcony historycznym rocznicom majowym. Po uroczystości klasy IV - VI brały udział w warsztatach historycznych. Ogłoszono również wyniki konkursu ortograficznego i rozdano nagrody.

  klasy szóste:

 • MISTRZ ORTOGRAFII - Adam Szaszkiewicz kl. VI b
 • MISTRZ ORTOGRAFII - Marek Siwek kl. VI b
 • II miejsce - Małgorzata Salaterska kl.VI a
 • III miejsce - Justyna Gogol kl. VI b, Joanna Ślusarczyk kl. VI a

  klasy piąte:

 • I miejsce - Ada Frankowska kl. V b
 • II miejsce - Małgorzata Tkaczyk kl. V a
 • III miejsce - Aleksandra Braska kl. V b

  klasy czwarte:

 • I miejsce - Katarzyna Walaszczyk kl. IV a
 • II miejsce - Kinga Wilkosz kl. IV b
 • III miejsce - Rafał Rak kl.IV a, Bartosz Wodziński kl. IV a, Tomasz Kleiner kl. IV b

  klasy trzecie:

 • Natalia Bulanowska kl. III a
 • Paweł Maj kl. III a
 • Anna Job kl. III b

  klasy drugie:

 • Jędrzej Ruta kl. II b
 • Julia Golik kl. II b
 • Jan Nęciński kl. II b

  klasa pierwsza:

 • Julia Stós
 • Aleksander Gołąb, Maria Suchanik
 • Magdalena Musiał, Wiktoria Włodek

  UWAGA!
  Nasza szkoła bierze udział w internetowym konkursie SZKOŁA Z TRADYCJĄ w tzw. kategoriach dodatkowych. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

 • pieśń patriotyczna
 • etiuda video >> zobacz poniżej


  26 kwietnia klasy młodsze prezentowały swoje inscenizacje w ramach tradycyjnego Przeglądu Dorobku Artystycznego. Przedstawienia nawiązywały tematycznie do 750 rocznicy lokacji miasta Krakowa. Publiczność podziwiała śpiew, taniec oraz kolorowe stroje krakowianek i krakowiaków. Gorącymi oklaskami nagrodziła występ dzieci z Przedszkola nr 67.  Klasy 1-3 podjęły stałą współpracę z przedszkolami >> więcej


  20 kwietnia grupa uczniów z kl.IV - VI pod opieką p.E.Czepiel i p.D.Mąsior wyruszyła na tygodniową wycieczkę do Anglii.


  12 kwietnia szóstoklasiści przystąpili do pierwszego w życiu egzaminu - sprawdzianu.


  4 kwietnia to dzień, który klasy piąte spędziły w malowniczym świecie starożytnych Greków; antycznych bogów i herosów.

  W konkursie mitologicznym zwyciężyła kl. V a z reprezentacją w składzie:

 • Justyna Gajewska
 • Jacek Burys
 • Kamil Kozłowski

  Klasę V b reprezentowały:

 • Anna Golonka
 • Aleksandra Grabowska
 • Paulina Murzyn


  30 marca klasy I i II b wzięły udział w imprezie plenerowej "Kraków wita wiosnę" zorganizowanej przez Przedszkole nr 67.


  21 marca rozegrano tradycyjny, wiosenny konkurs 4W - Wiedza, Wysiłek, Wyobraźnia, Wygrana. Tematem wiodącym były tradycje i zwyczaje narodów Europy. Konkurencje: scenki, tańce i prezentacje, jak co roku, budziły wiele emocji. Ralację na żywo przekazywała telewizja TVN 24.

  Zwyciężyły z równą ilością punktów:

 • klasa VI b (Norwegia)
 • klasa V a - integracyjna (Grecja)


  Taniec hiszpański w wykonaniu kl.V b


  7 lutego przenieśliśmy się w scenerię średniowieczną. Na spotkaniu z Bractwem Rycerskim poznawaliśmy obyczaje naszych przodków i korzenie kultury europejskiej. Okazało się, że w naszej szkole rycerze również się trafiają.


  22 grudnia w Urzędzie Miasta odbyło się wręczenie dyplomów i nagród Prezydenta Krakowa za szczególne osiągnięcia w konkursach i olimpiadach przedmiotowych w roku szkolnym 2005/2006. Na spotkanie zostały zaproszone p. Ewa Kamińska oraz p. Danuta Noworol wraz z naszym absolwentem Krzysztofem Kleinerem, obecnie uczniem Gimnazjum nr 2.

     więcej>>


  6 grudnia odbył się konkurs recytatorski "Bajki i ballady" dla klas IV - VI. Nagrodę Publiczności zdobyła Eryka Żmuda z kl.VI c. Gratulacje!!!

  PEŁNY WERDYKT JURY:

  NA POZIOMIE KLAS VI

 • I MIEJSCE: Marek Siwek
 • II MIEJSCE: Eryka Żmuda
 • III MIEJSCE: Joanna Seraphim

  NA POZIOMIE KLAS V

 • I MIEJSCE: Aleksadra Grabowska
 • II MIEJSCE: Paulina Murzyn
 • III MIEJSCE: Małgorzata Tkaczyk

  NA POZIOMIE KLAS IV

 • I MIEJSCE: Bartosz Wodziński
 • II MIEJSCE: Łukasz Łężniak
 • III MIEJSCE: Sebastian Wojtaszek

  zobacz zdjęcia >>


  1 grudnia przeprowadziliśmy pierwszy (szkolny) etap Małopolskiego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:


  21 listopada był dniem otwartym dla zaprzyjaźnionych przedszkoli. Uczniowie klasy III b podjęli się organizacji konkursu recytatorskiego "Pod dachami polskich miast", a kl. II b zaprosiła gości na przedstawienie "Podróże, podróże..." w reżyserii p. Jolanty Kukli.

  WYNIKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO

  Na POZIOMIE KLASY I

 • I MIEJSCE - Magdalena Musiał
 • II MIEJSCE - Wiktoria Włodek
 • III MIEJSCE - Katarzyna Ziemiańska

  NA POZIOMIE KLAS II

 • I MIEJSCE - Jakub Jaroszyński kl.II a, Jędrzej Ruta kl.II b
 • II MIEJSCE - Julia Ziaja kl.II a
 • III MIEJSCE - Konstancja Włosińska kl.II b

  NA POZIOMIE KLAS III

 • I MIEJSCE - Julia Sokół kl.III b
 • II MIEJSCE - Anna Job kl.III b, Dominik Chrząścik kl.III a
 • III MIEJSCE - Stanisław Kubis kl.III a, Natalia Łach kl.III b

  WYRÓŻNIENIA:

 • Mateusz Grzesiak, Hubert Kesller, Paweł Maj, Kalina Kaczmarska, Paweł Siwek.

  LAUREACI z Przedszkola nr 140

 • Julia Rokita
 • Wojciech Olejek
 • Szymon Kessler

  LAUREACI z Przedszkola nr 67

 • Zuzanna Godula
 • Szymon Tomczyk

  LAUREACI Z Przedszkola nr 71

 • Aleksandra Grajny
 • Wiktoria Kwinta


  20 listopada przeprowadziliśmy pierwszy (szkolny) etap Małopolskiego Konkursu Humanistycznego. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:


  8 listopada Koło Teatralne zaprezentowało montaż słowno-muzyczny z okazji Święta Niepodległości oraz 105 rocznicy powstania szkoły. Rangę tej uroczystości podniosła obecność oficjalnych gości oraz występ zespołu "Małe Słowianki". Występom towarzyszyła ekspozycjia pamiątek szkolnych oraz wystawa historyczna.


  19 października pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów. Uroczystość przygotowały panie: Dorota Kaja i Kinga Szewczyk.


  12 października obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. W tradycyjnym konkursie historycznym najlepsi okazali się:
  29 września uczniowie SP 30 wybrali nowy Samorząd. Przewodniczącym został Krzysztof Bajor z kl.VI b, a zastępcami (z jednakową ilością głosów) Taiga Kuśmider z kl.V b i Franciszek Kubis z kl.V a. Gratulacje!


  4 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Powitanie przygotowały: p. Marta Kidoń z klasami: Va, Vb oraz p.Regina Safier - Radwańska z kl.II a.
  W czasie wakacji ruszyła budowa nowej sali gimnastycznej. Oto nasza sportowa przyszłość:


  Z ŻYCIA SZKOŁY - 2005/06

  Co i kiedy...?
  Rzeczy nigdy nie mijają, one się tylko oddalają...


  23 czerwca... KONIEC ROKU SZKOLNEGO  Dzień radosny, ale trochę smutny jednocześnie - dla wszystkich wakacje, dla niektórych rozstanie. Nikiedy naprawdę trudno się z tym pogodzić... Tak właśnie myśli Weronika Kuśmider, przewodnicząca Samorządu.

  więcej>>> LIST WERONIKI


  30 maja, 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka zorganizowane zostały Dni Sportu dla klas I-III oraz IV-VI.

  Najlepszymi sportowcami roku 2005/2006 zostali:

  30 maja odbył się w naszej szkole "Dzień Rodziny". Uczniowie klas młodszych przygotowali dla swoich rodziców krótkie występy; tańce, wiersze i piosenki. Nad wszystkim czuwała p.Ewa Mytnik z kl.II a. Po obejrzeniu występów rodzice zostali zaproszeni do galerii, gdzie mogli obejrzeć ilustracje wykonane przez dzieci, przedstawiające ich rodziny. Dorośli mieli za zadanie rozpoznać się na rysunkach. Nie było to łatwe, ponieważ prace nie zostały podpisane; niektórym się jednak udało :)


  19 maja zebraliśmy się w sali gimnastycznej, by uczcić historyczne rocznice majowe. Obejrzeliśmy inscenizację kl.V b na temat Sejmu Wielkiego przygotowaną pod kierunkiem p. Ewy Kamińskiej.  W tym samym dniu nagrody otrzymali mistrzowie ortografii:

  15 maja poznaliśmy wyniki testu kompetencji klas szóstych.

  NASI NAJLEPSI:

  klasa VI b:

  klasa VI a: klasa VI c:


  26 kwietnia odbył się Szkolny Przegląd Teatralny klas IV-VI. Tematem wiodącym były znane motywy w nowym ujęciu, pojawiło się więc kilka interesujących przeróbek tradycyjnych wątków baśniowych.

  JURY przyznało nagrody w kilku kategoriach; między innymi:

  NAGRODA PUBLICZONOŚCI - zespołowa:

  NAGRODY PUBLICZNOŚCI - indywidualne:


  25 kwietnia odbył się Przegląd Dorobku Artystycznego klas I-III pt."UŚMIECHNIJ SIĘ". Każda klasa przygotowała krótką prezentację, którą oglądali uczniowie klas młodszych oraz zaproszeni goście z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 67 im. Obrońców Poczty Gdańskiej.  zobacz zdjęcia >>>


  6 kwietnia znaleźliśmy się w świecie antycznych bogów i herosów. Jak co roku, w konkursie mitologicznym rywalizowały klasy piąte. Wygrała kl.V b z reprezentacją w składzie:

  Na drugim miejscu znaleźli się przedstawiciele kl.V c: Klasę V a reprezentowały: Konkurs prowadzili laureaci poprzedniej edycji: Blanka Ćwięka, Marcelina Adamska, Mieszko Syc.


  21 marca odbył się tradycyjny wiosenny konkurs Wiedza-Wysiłek-Wyobrażnia-Wygrana. Po raz trzeci z kolei wygrała go klasa VI b, uzyskując maksymalną ilość punktów za wiedzę, scenkę dramową oraz przebranie i prezentację. Konkurs jest elementem programu szkoły promującej zdrowie.


  20 stycznia uczniowie z klas młodszych zaprosili Babcie i Dziadków na uroczyste spotkanie z okazji ich święta. Program przygotowała p.Barbara Nowak.
  W tym samym dniu realizowany był film dla czasopisma katolickiego "Dominik", przed kamerą wystąpili przedstawiciele kl. IV-VI.


  22 grudnia odbyły się jasełka przygotowane przez siostrę Małgorzatę z udziałem scholi oraz chóru szkolnego.


  20 grudnia otrzymaliśmy informację, że do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Humanistycznego zakwalifikowali się:

  W etapie rejonowym Małopolskiego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego reprezentują nas:


  29 listopada zaprosiliśmy Gości na wieczór poetycki poświęcony naszemu miastu i konkurs recytatorski. Po wcześniejszych elilminacjach klasowych zaprezentowali się nam najlepsi wykonawcy kl. IV-VI. Oprócz recytatorów wystąpili instrumentaliści; Honorata Pawlak i Sławomir Radwan. Konkurs prowadzili członkowie Koła Teatralnego.

  LAUREACI - werdykt jury:

  Nagrodę Publiczności zdobył Mieszko Syc z kl.VI b. Widzowie obdarzyli również swoją sympatią Anię Komorek, Marka Siwka i Olę Grabowską.
  24 listopada odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Przewodniczącym został Paweł Oliwa z kl.V b, a zastępcą Weronika Kuśmider z kl.VI b. Wybory przeprowadziła klasa VI b.
  24 listopada w klasy I-III spotkały się na konkursie recytatorskim "Fiku miku na ręczniku". Najlepsi okazali się:


  10 listopada odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości przygotowana przez p.Agnieszkę Otak z klasą IV b. Młodym wykonawcom należą się gratulacje po udanym występie. Zaprezentował się również chór szkolny pod artystyczną opieką p.Mirosławy Szutowskiej.


  4 listopada obchodziliśmy, jak co roku, Dzień Patrona Szkoły. Nauczyciele i uczniowie uczestniczyli w uroczystej mszy świętej, następnie odbyła się krótka akademia oraz tradycyjny konkurs historyczny. Klasy reprezentowane były przez trzysosobowe drużyny, wśród których najlepsi okazali się uczniowie VI b.


  14 października pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów i złożyli ślubowanie.


  22 września odbył się Szkolny Konkurs Ekologiczny przygotowany przez p.Ewę Kamińską. Konkurs przeprowadzono oddzielnie dla każdego poziomu.


  1 września uroczyste rozpoczęcie roku przygotowała kl.V b pod kierunkiem p.Ewy Kamińskiej.


  Z ŻYCIA SZKOŁY - 2004/05


  Co i kiedy...
  22 czerwca po raz pierwszy wybieraliśmy Miss oraz Mistera szkoły. Zostali nimi: Paulina Manterys z kl.VI b i Mieszko Syc z kl.V b
  24 maja zespoły klasowe zaprezentowały przedstawienia i scenki w ramach PRZEGLĄDU DOROBKU ARTYSTYCZNEGO.

  I miejsce: "W krainie cudowności" w wykonaniu kl.VI c i reżyserii p. Marty Kidoń
  I miejsce: "The hauting – play" w wykonaniu kl.VI b i reżyserii p. Agaty Kawęskiej
  II miejsce: "Balladyna" w wykonaniu kl.V b i reżyserii Weroniki Kuśmider, uczennicy kl.Vb
  III miejsce: "Przygoda z książką" w wykonaniu kl.IV c i reżyserii p. Marty Sulimy Samujłło

  Nagroda Specjalna Dyrektora Szkoły "Zaczarowany bal?" w reżyserii p.Krystyny Glanowskiej, p. Krystyny Gubernat w wykonaniu Koła Teatralnego

  Akademię związaną z historycznymi rocznicami majowymi przygotowała klasa V a pod opieką p. Elżbiety Czepiel.


  W dniach 15 - 30 marca nasza Szkoła miała własną wystawę w Urzędzie Miasta, przedmiotem prezentacji były prace plastyczne uczniów tematycznie związane ze Świętami Wielkanocnymi oraz tradycje Szkoły.


  21 marca odbył się tradycyjny konkurs 4 x W - zwyciężyła klasa Vb.


  3 marca odbył się konkurs przedmiotowy z języka polskiego pt. "Mity wiecznie żywe". Konkurs przeprowadzono na poziomie klas piątych. Wygrała klasa Vb, uzyskując łącznie 60 punktów za wszystkie konkurencje, w tym maksymalną ilość za współpracę zespołu klasowego. Skład zwycięzkiej drużyny: Blanka Ćwięka, Weronika Kuśmider, Katarzyna Gogola.
  Gratulacje należą się również reprezentacji kl.Vc, która zdobyła najwięcej punktów za wiedzę - skład: Krzysztof Kleiner, Piotr Gąsiorek, Małgorzata Polek.


  21 stycznia imprezę środowiskową z okazji Dnia Babci oraz Dnia Dziadka przygotowały dzieci ze świetlicy.


  Przed Świętami Bożego Narodzenia w tradycyjnych JASEŁKACH wystąpili: klasa IIa oraz zespół teatralny pod opieką s.Małgorzaty.


  2 grudnia zaprosiliśmy Rodziców na wieczór poetycki i konkurs recytatorski - "Miłość to znaczy popatrzeć na siebie...". Nagrodę Publiczności zdobyła Magdalena Rutkiewicz z klasy VIc. I miejsce zajęła Weronika Kuśmider z kl.Vb.  10 listopada: akademia z okazji Święta Niepodległości; w programie artystycznym wystąpili uczniowie klasy VIa oraz chór szkolny.


  25 listopada wybory do Samorządu Uczniowskiego wygrała Zuzanna Kubis z klasy VIa.


  23 października tradycyjne Święto Patrona Szkoły przygotowała p.Marta Kidoń z klasą VIc. Konkurs historyczny wygrała drużyna w składzie: Anna Dziadzio, Mieszko Syc, Dorota Woźnica, Piotr Gąsiorek oraz indywidualnie Anna Dziadzio z kl.Vb.


  14 października: ślubowanie klas pierwszych.


  22 września odbył się konkurs ekologiczny przygotowany przez p. Ewę Kamińską i p. Agnieszkę Otak.


  Z ŻYCIA SZKOŁY - 2003/04


  Co i kiedy...


  25 czerwca zakończyliśmy rok szkolny. Gorącymi brawami pożegnaliśmy odchodzące na emeryturę nauczycielki; p. Elżbietę Konieczną - Kurę i p. Annę Galat oraz sekretarza szkoły - p. Marię Piekarz.

  Naszym absolwentowm - szóstoklasistom życzymy powodzenia w gimnazjum.


  17 czerwca klasy drugie rywalizowały o tytuł znawcy twórczości Juliana Tuwima. W tradycyjnym konkursie czytelniczym zwyciężyła IIa reprezentowana przez drużynę w składzie:


  26 maja odbył się koncert z okazji Dnia Matki przygotowany przez świetlicę oraz zespoły teatralne.


  6 maja odbyła się akademia z okazji historycznych rocznic majowych przygotowana przez p. Martę S. Samujłło oraz konkurs historyczny. Laureatem konursu został Olaf Stachowski z kl. IVc.
  23 kwietnia odbył się Przegląd Teatrzyków Klasowych "Zabawa słowem" dla klas I-III. Laureatami konkursu zostali:
  22 kwietnia odbył się Przegląd Teatrzyków Klasowych "W świecie fantazji" dla klas IV-VI. Laureatami konkursu zostali:
  22 marca w tradycyjnym konkursie 4xW zwyciężyła klasa IVb.


  15 stycznia odbyło się spotkanie z Babciami i Dziadkami z okazji Ich Święta.


  18 grudnia zaprosiliśmy gości na Koncert Świąteczny. Klasa IIb przygotowała przedstawienie. Potem obejrzeliśmy prezentacje laureatów konkursu kolęd i konkursu recytatorskiego. Były nagrody, oklaski i oczywiście życzenia...


  17 grudnia odbył się konkurs kolęd, w którym wzięły udział wszystkie klasy.


  4 grudnia odbył się konkurs recytatorski "Witaj, gwiazdko złota" dla kl. IV-VI przygotowany przez Zespół Nauczycieli Humanistów.

  W kategorii klas V - VI laureatami zostali:

  W kategorii klas IV laureatami zostali:


  26 listopada oficjalnie ogłoszono, że nowym przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Maciej Kaja z kl.Vb, a zastępcą Mateusz Olearczuk z kl.Vc.


  26 listopada uczniowie kl.V i VI pisali olimpiadę polonistyczną. Do etapu rejonowego zakwalifikowała się Agnieszka Urbańczyk z kl.Vc. Trzymamy kciuki!


  21 listopada odbył się konkurs recytatorski "Nadchodzi pora zimowych czarów" dla kl. I-III, przygotowany przez p. Małgorzatę Gofroń.


  7 listopada odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości przygotowana przez p.Justynę Michalską i kl.IV c oraz chór szkolny pod dyrekcją p.Mirosławy Szutowskiej. Zorganizowano też okolicznościową wystawę.


  6 listopada przeżyliśmy "potop" czyli najazd Szwedów. Zaproszeni na "żywą lekcję historii" (wieku XVII) staliśmy się świadkami bitwy, w której brali udział... nasi koledzy. Zaciągnięto rekruta i oddano nawet kilka strzałów.

  W październiku mieliśmy w szkole niezwykłego gościa. Był nim p.Apoloniusz Tajner, trener Adama Małysza!


  18 października obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. Koło Teatralne (kl.VI i IVb) przedstawiło program artystyczny, następnie odbył się konkurs historyczny na temat Konfederacji Barskiej. Laureatami konkursu zostali: Mateusz Olearczuk (I miejsce) i Mateusz Biedrzyński (II miejsce), obaj z klasy V c. W kościele parafialnym odprawiona została uroczysta msza święta w intencji nauczycieli i wychowanków Szkoły. Uroczystość została zakończona złożeniem kwiatów pod Krzyżem Konfederatów Barskich oraz zwiedzaniem Kościoła o.o. Kapucynów przez grupę uczniów z kl. VI.


  14 października odbyło się ślubowanie klas pierwszych przygotowane przez p. Dorotę Kaję, p. Kingę Szwalec i p. Barbarę Nowak.
 • Szkoła Podstawowa nr 30 - Kraków