Koło Teatralne - SP 30 KOŁO TEATRALNO-MUZYCZNEZespół teatralny w naszej szkole działa od roku 1996; został założony p. Krystynę Glanowską oraz p. Krystynę Gubernat, współpracowaliśmy różnież z kolejnymi nauczycielami muzyki.

Od roku 2001/02 zajęcia prowadzone były w oparciu o program własny "Teatr w szkole IV-VI". W latach 2006/07 oraz 2007/08 projekt został zakwalifikowany do realizacji w ramach "Rządowego programu wyrównywania szans". Od roku 2012/13 nawiązaliśmy ścisłą współpracę ze świetlicą szkolną, włączając do naszej działalności dzieci młodsze i wzbogacając ofertę o regularne zajęcia muzyczne. Następstwem tego było stworzenie nowego programu własnego autorstwa Krystyny Gubernat, Krystyny Glanowskiej oraz Anny Michalik (w zakresie muzyki) "Teatr i Muzyka w szkole I-VI".

Uczniowie co roku biorą udział w teatralnych przeglądach międzyszkolnych oraz w konkursach recytatorskich; mają już na swoim koncie wiele sukcesów. Spektakle często prezentowane są rodzicom i innym zaproszonym gościom. Zespół organizuje także imprezy środowiskowe. Uczniowie pracują w grupie lub indywidualnie, przygotowując się do konkursów recytatorskich i wokalnych. Każde dziecko ma możliwość uczestniczenia w naszych przedsięwzięciach.

Z naszych doświadczeń powstał już pokaźny zbiór scenariuszy, część z nich została opublikowana w zbiorku "Scenariusze dla gimnazjum"; Toruń 2001, Wydaw. "Bea - Bleja" oraz "Scenariusze gimnazjum/liceum" t.2.Kto cię wołał, legionisto - akompaniamentAktualności 2017/18

w bieżącym roku szkolnym zajęcia odbywają się w piątki na lekcji 4(w świetlicy) oraz 7 (dla klas starszych).Koło Teatralne wznowiło działalność po półrocznej przerwie spowodowanej przeprowadzką i reorganizacją biblioteki.Najważniejszym zrealizowanym przedsięwzięciem jest przedstawienie z okazji 250 rocznicy zawiązania Konfederacji Barskiej. Spektakl "Opisanie królewskiego przypadku" miał premierę w dniu 23 marca podczas Święta Szkoły. Następnie został zaprezentowany rodzicowm oraz podczas Wiosennego Przeglądu Artystycznego w MDK im. K.I. Gałczyńskiego
Członkowie Koła Teatralnego wzięli udział w konkursie "Poezja kobiet" w Centrum Kultury Podgórza - Serafina Kunz zajęła III miejsce.

Skład zespołu w roku szkolnym 2017/2018Aktualności 2016/17

w bieżącym roku szkolnym zajęcia odbywają się w piątki 12.45-13.30 (teatr) i 13.13 - 14.20 (wokal. Przygotowujemy się do konkursu recytatorskiego w DK"Podgórze", szkolnego konkursu recytatorskiego "Poezja różnych kultur i narodów", a także do konkursu Tradycyjnej Pieśni i Piosenki Polskiej w MDK"Dom Harcerza". Przedstawienie, nad którym pracujemy nosi tytuł "Smoki na tropie".

Skład zespołu w roku szkolnym 2016/2017Aktualności 2015/16

Już 29 września rozpoczęliśmy sezon teatralny, powtarzając przygotowane w ubiegłym roku przedstawienie "Pan Twardowski"- po raz pierwszy obejrzeli je nasi koledzy z młodszych klas. W październku i listopadzie intensywnie pracowaliśmy nad spektaklem związanym ze Świętem Niepodległości, który był prezentowany trzykrotnie: dwa razy dla uczniów i raz dla Rodziców.Kolejnym naszym przedsięwzięciem było prowadzenie i oprawa konkursu recytatorskiego "A to Polska właśnie". W styczniu przed feriami przeżyliśmy piękny wieczór wspólnego kolędowania z rodzicami i nauczycielami. W drugim półroczu pracujemy nad dwoma spektaklami: "Zwierzakowo" dla przedszkolaków na dzień otwarty oraz "Królewna Pięknotka" na konkurs międzyszkolny.

Skład zespołu w roku szkolnym 2015/2016Skład zespołu w roku szkolnym 2014/2015Skład zespołu w roku szkolnym 2013/2014Skład zespołu w roku szkolnym 2012/2013

Aktualności

Już w październiku wystąpiliśmy w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci z Afazją, na razie była to powtórka "z porzedniego sezonu"- Czerwony Kapturek nadal szuka swojego księcia... :)Przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy szkolny konkurs recytatorski "Kraina marzeń - co nas zachwyca, wzrusza, fascynuje?". Rozpoczynamy pracę nad nowym przedstawieniem.

Skład zespołu w roku szkolnym 2011/2012

Aktualności

Przeprowadziliśmy szkolny konkurs recytatorski "Kraków - jak tu bardzo po polsku", uczestniczyliśmy w konkursach międzyskolnych: Proza i poezja antyku, Poezja kobiet. Przygotowaliśmy dwa przedstawienia: z młodszym zespołem "Czerwony Kapturek szuka księcia", a ze starszym "Poskromienie złośnicy".Skład zespołu w roku szkolnym 2010/2011Skład zespołu w roku szkolnym 2009/2010

Aktualności


Przeprowadziliśmy szkolny konkurs recytatorski "Sława i chwała", uczestniczyliśmy w konkursach międzyszkolnych: Proza i poezja antyku, Poezja kobiet. Przygotowaliśmy dwa przedstawienia: "Czerwony Kapturek szuka księcia" oraz "Zaczarowany bal", a także akademię z okazji historycznych rocznic majowych.

Skład zespołu w roku szkolnym 2008/2009


Aktualności


Podczas festynu charytatywnego wystąpiliśmy w pokazie mody. Przygotwaliśmy się do konkursu recytatorskiego "Proza i poezja antyku". Zraelizowaliśmy przedstawienie wg książki Doroty Terakowskiej "Jedna noc czarownicy".

Skład zespołu w roku szkolnym 2007/2008


Aktualności

Zaczęło się na sportowo! Zespół przygotował program artystyczny na otwarcie nowej sali gimnastycznej. W uroczystości, która odbyła się 27 października, wzięła udział także klasa III b oraz chór szkolny.Program był bogaty, żywy i pełen humoru. Uczniowie wcielili się w role piłkarzy i sprawozdawców, ale pojawiły się również postacie z przeszłości. W repertuarze były także tańce: flamenco, walc wiedeński oraz jive, taniec z ciężarkami, układ z szarfami oraz elementy gimnastyki artystycznej. Stronę muzyczną uzupełniły piosenki chóru.W grudniu członkowie Koła Teatralnego byli organizatorami i uczestnikami konkursu recytatorskiego „Z głębi dziejów”; wszyscy brali udział w eliminacjach klasowych, większość zakwalifikowała się do II etapu. Dla uatrakcyjnienia wieczoru przygotowali humorystyczną scenkę historyczną. Jako konferansjerzy wystąpili Ola Braska i Franek Kubis. Wyniki konkursu na stronie "Z życia szkoły"!

W konkursie "Proza i poezja antyku" organizowanym tradycyjnie przez DK "Podgórze" wzięło udział sześć osób, z czego dwie zdobyły nagrody. Kolejne konkursy to "Siódme niebo", "Poetyckie walentynki", "Poezja kobiet" oraz XVI Małopolskie Spotkania Teatrzyków Dziecięcych.


Asia,Sebastian ROZDANIE NAGRÓD - DK Podgórze Asia, Ola i Ania Paulina


Skład zespołu w roku szkolnym 2006/2007


Aktualnościkl.VI b Mieszko i Darek kl.IV b kl.VI b


Skład zespołu w roku szkolnym 2005/2006

zobacz zdjęcia >>

Skład zespołu w roku szkolnym 2004/2005NASZE PREMIERY

Rok 2011/2012

CZERWONY KAPTUREK SZUKA KSIĘCIA - druga wersja dowcipnego scenariusza w wykonaniu uczniów klas czwartych - premiera 25 maja 2012

POSKROMIENIE ZŁOŚNICY - adaptacja sztuki Szekspira w wykonaniu klasy piątej - premiera 25 maja 2012

Rok 2010/2011

IMBRYK - baśniowa opowieść o poszukiwaniu swego miejsca w życiu - kwiecień maj 2011

OD KRAKOWA AŻ PO TATRY - koncert dla uczczenia beatyfikacji Jana Pawła II - maj 2011

Rok 2009/2010

CZERWONY KAPTUREK SZUKA KSIĘCIA - zabawna trawestacja znanej baśni - premiera marzec 2010

ZACZAROWANY BAL - nowa wzbogacona wersja scenariusza - z tańcem i piosenkami - premiera 29 kwietnia

KRAJ LAT DZIECINNYCH - WSPOMNIENIA EMIGRANTÓW 1830 - przedstawienie z okazji historycznych rocznic majowych oraz Roku Chopinowskiego - 14 maja

Rok 2008/2009

JEDNA NOC CZAROWNIYC - przedstawienie wg opowiadania Doroty Terakowskiej pod tym samym tytułem

Rok 2007/2008

TYM RAZEM NA SPORTOWO - program przygotowany z okazji uroczystego otwarcia nowej sali gimnastycznej - premiera 27 października.

PAN TWARDOWSKI - inscenizacja na motywach legendy - premiera 8 maja 2008

Rok 2006/2007

O ROZMARYNIE I NOCY LISTOPADOWEJ - program przygotowany z okazji Święta Niepodległości i 105 rocznicy powstania szkoły - premiera 8 listopada.

SPRAWA ORFEUSZA - inscenizacja oparta na wątkach mitologicznych - premiera 28 marca.

Rok 2005/2006

Zespół ze względów organizacyjnych podzielony został na dwie grupy; starszą i młodszą. Zrealizowaliśmy dwa przedstawienia:

BARDZO BIEDNY KOPCIUSZEK - wg tekstu D.Strumińskiego - premiera 15 marca 2006
MAŁA SYRENKA, CZYLI AFERA MIŁOSNA KSIĘCIA PANA - na motywach prozy Andrzeja Sapkowskiego - premiera 31 marca 2006Rok 2004/2005
ZACZAROWANY BAL? - przedstawienie wg tekstu Tadeusza Kijonki przygotowane do szkolnego Przeglądu Dorobku Artystycznego.

Rok 2003/2004
PRZESZŁOŚĆ POWRACA - program z okazji Dnia Patrona
CÓRKA CZAROWNIC - przedstawienie na motywach powieści Doroty Terakowskiej przygotowanie do szkolnego konkusu "W świecie fantazji"

Rok 2002/2003
MAŁA OBA - adaptacja baśni japońskiej przygotowana do szkolnego konkursu "Baśnie, mity i legendy różnych kultur".

Rok 2001/2002
SABAT CZAROWNIC - prezentacja taneczna na motywach "Makbeta" W. Szekspira
SZKOLNE UPIORY - przedstawienie kabaretowe

Rok 2000/2001
Odbyły się uroczystości jubileuszowe z okazji 100-lecia powstania Szkoły, podczas których Koło Teatralne zaprezentowało:

WSPOMNIENIE O K. PUŁASKIM - montaż poetycki
AŚKA I UFOLUDKI - scenka futurystyczna
BALLADYNA - fragment dramatu J. Słowackiego

PO KOLĘDZIE - przedstawienie jasełkowe

SZKOŁO... SZKOŁO, GDY CIĘ WSPOMINAM... - film dydaktyczny zrealizowany w Muzeum Etnograficznym

Rok 1999/2000
JASEŁKA

KOPCIUSZEK - na podstawie tekstu J. Brzechwy

WESELE KASI - fragment "Poskromienia złośnicy" W. Szekspira

LOKOMOTYWA - przedstawienie kabaretowe

Rok 1998/1999
Z okazji 200-lecia urodzin ADAMA MICKIEWICZA odbył się szkolny konkurs na najlepszą inscenizację utworu poety. Wzięły w nim udział wszystkie klasy IV - VIII, a Koło Teatralne zaprezentowało:

ZARĘCZYNY - fragment "Pana Tadeusza"
ŚWITEZIANKA - adaptacja sceniczna ballady

ZAWODY NASZEJ MAMY - impreza środowiskowa z okazji Dnia Matki

Rok 1997/1998
Koło Teatralne
PAN TWARDOWSKI - przedstawienie na motywach legendy
OTO MY - przedstawienie kabaretowe

Rok 1996/1997
OSTATNI RYCERZ EUROPY - przedstawienie z okazji 250 rocznicy urodzin Kazimierza Pułaskiego - patrona Szkoły
DZIADY - trawestacja cz. II dramatu Mickiewicza


Oprócz wyżej wymienionych przedstawień zespół zrealizował wiele akademii okolicznościowych, a także brał udział w licznych konkursach recytatorskich w szkole i w Domach Kultury. Tradycją naszej szkoły stał się coroczny Przegląd Teatrzyków Klasowych, który początkowo związany był z konkursami czytelniczymi organizowanym przez bibliotekę szkolną, a z biegiem czasu stał się samodzielną imprezą.

Dotychczas przygotowane zostały następujące konkursy: Świat Andersena, Brzechwa zawsze z dziećmi, Z Tuwimem na ty, Kraków legendarny, Baśnie, mity i legendy różnych kultur, Zabawa słowem, W świecie fantazji, Znane motywy w nowym ujęciu..


kl.VI b WeronikaNASZE PREZENATACJE:

           
Rok 2007/2008 PREZENTACJE SUKCESY
 
"Pan Twardowski" XVI Małopolskie Spotkania Teatrzyków Dziecięcych
MDK im.Andrzeja Bursy
Szkolny Przegląd Teatralny w SP 30
III MIEJSCE - Koło Teatralne
Nagroda Specjalna za warsztat aktorski w SP 30
"Poezja kobiet" Konkurs recytatorski
DK Podgórze
III MIEJSCE - Paulina Murzyn z kl.VI b
Wyróżnienie - Taiga Kuśmider z kl.VI b
Wyróżnienie - Sara Urbańska z kl.VI b
Wyróżnienie - Anna Job z kl.IV b
Wyróżnienie - Łukasz Łężniak z kl.V a
"Poetyckie walentynki" Konkurs recytatorski
DK Soboniowice filia DK Podgórze
I MIEJSCE - Sara Urbańska z kl.VI b
"Siódme niebo" Konkurs recytatorski
MDK im.K.I.Gałczyńskiego
II MIEJSCE - Aleksandra Grabowska z kl.VI b
Wyróżnienie - Paulina Murzyn z kl.VI b
Wyróżnienie - Kamil Kozłowski z kl.VI a
"Poezja i proza antyku" Konkurs recytatorski
DK "Podgórze"
LAUREAT - Paulina Murzyn z kl.VI b
Wyróżnienie - Franciszek Kubis z kl.VI
"Tym razem na sportowo"Uroczystość otwarcia nowej sali gimnastycznej
w SP 30
 
 
Rok 2006/2007 PREZENTACJE SUKCESY
 
"Poezja polska XX w." Konkurs recytatorski
DK "Podgórze"
Wyróżnienie - Eryka Żmuda z kl.VI c
Wyróżnienie - Marek Siwek z kl.VI b
Wyróżnienie - Łukasz Łężniak z kl. IV a
 
"Sprawa Orfeusza"Szkolny Przegląd Teatralny
XIII Podgórski Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Teatrlnych - OK "Tęcza"
V Przegląd Teatralno-Muzyczny„O Buławę Lajkonika”
Nagroda Publiczności w SP 30
Nagroda za warsztat aktorski w SP 30
IV Krakowski Konkurs RecytatorskiKonkurs recytatorski
DK "Podgórze"- eliminacje dzielnicowe
Wyróżnienie - Aleksandra Grabowska z kl.V b
"Poezja obcojęzyczna XIX w."Konkurs recytatorski
DK "Podgórze"
I MIEJSCE - Paulina Murzyn z kl.V b
Wyróżnienie - Aleksandra Braska z kl.V b
Wyróżnienie - Franciszek Kubis z kl.V a
"Poezja i proza antyku"Konkurs recytatorski
DK "Podgórze"
Wyróżnienie - Aleksandra Braska z kl.V b
Wyróżnienie - Aleksandra Grabowska z kl.V b
Wyróżnienie - Joanna Seraphim z kl.VI b
Wyróżnienie - Sebastian Hajduk z kl.VI b
"O rozmarynie i nocy listopadowej"Uroczystość w SP 30
XIII Wojewódzki Przegląd Szkolnej Twórczości Patriotycznej
Ogólnopolski Konkurs dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej "W Polsce bije serce świata - A czy twoje serce bije dla Polski?
NAGRODA na szczeblu ogólnopolskim
"Bajki i ballady"Konkurs recytatorski w SP 30 I Miejsce - Aleksandra Grabowska, Eryka Żmuda
 
Rok 2005/2006 PREZENTACJE SUKCESY
 
"Kraków w wierszach i prozie"Konkurs recytatorsko - czytelniczy Eliminacje
Polskie Stowarzyszenie Animatorów Pedagogiki C.Freineta
Werdykt finałowy:
Laureat - Mieszko Syc z kl.VI b
Laureat - Marek Siwek z kl. V b
Wyróżnienie I - Weronika Kuśmider z kl.VI b
Wyróżnienie I - Paulina Murzyn z kl.IV b Wyróżnienie II - Katarzyna Gogola z kl.VI b
XII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Eliminacje
org.Małopolskie Kuratorium Oświaty
AWANS DO FINAŁU
Mieszko Syc z kl.VI b
III Krakowski Konkurs Recytatorski Konkurs - FINAŁ
Nowohuckie Centrum Kultury
I miejsce
Mieszko Syc z kl.VI b
III Krakowski Konkurs Recytatorski Konkurs - etap dzielnicowy
Dom Kultury "Podgórze"
Nagroda - awans do finału
Mieszko Syc z kl.VI b
Wyróżnienie Specjalne
Weronika Kuśmider z kl. VI b
"MAŁA SYRENKA, CZYLI AFERA MIŁOSNA KSIĘCIA PANA" Wiosenny Przegląd Artystyczny
MDK im.Gałczyńskiego
XIV Małopolskie Spotkania Teatrzyków Dziecięcych MDK im.A.Bursy
Szkolny Przegląd Teatralny SP 30
Wyróżnienie
Wyróżnienie
Nagroda indywidualna
za główną rolę
dla Mieszka Syca z kl.VI b
Nagroda Specjalna
"BARDZO BIEDNY KOPCIUSZEK"X Przegląd Inscenizacji Teatralnych
Ośrodek Kultury im.C.K.Norwida
XIV Małopolskie Spotkania Teatrzyków Dziecięcych MDK im.A.Bursy
Szkolny Przegląd Teatralny Sp 30
III miejsce
Nagroda indywidualna za rolę
dla Marka Siwka z kl. V b
"Satyryczny konkurs retoryczny"KONKURS recytatorski MDK "Podgórze" II miejsce dla Dariusza Pabiana z kl. VIc
Wyróżnienie dla Taigi Kuśmider z kl. IVb
"Proza i poezja antyku"KONKURS recytatorski MDK "Podgórze" II miejsce dla Mieszka Syca z kl.VI b
Wyróżnienie dla Weroniki Kuśmider i Anny Dziadzio z kl.VIb
"Kraków - jak tu bardzo po polsku"KONKURS recytatorski w SP 30 Nagroda Główna dla Mieszka Syca z kl.VIb
I miejsce dla Aleksandry Grabowskiej z kl.IVb, Marka Siwka z kl.Vb
III miejsce dla Dariusza Pabiana z kl.VIc
"Siódme niebo"KONKURS recytatorski w MDK im.K.I.Gałczyńskiego III miejsce dla Weroniki Kuśmider z kl.VIb
Wyróżnienie dla Mieszka Syca z kl.VIb
Rok 2004/2005
wiersze o KrakowieKONKURS recytatorski MDK im.K.I.Gałczyńskiego II miejsce dla Justyny Gogol z kl.IVb
"By ziemia pozostała piękna i zasobna"KONKURS recytatorski MDK "Podgórze" Wyróżnienie dla Weroniki Kuśmider z kl.Vb i Marka Siwka z kl.IVa
"Miłość to znaczy popatrzeć na siebie"KONKURS recytatorski w SP 30 I miejsce dla Weroniki Kuśmider z kl. Vb
II miejsce dla Anny Dziadzio z kl. Vb
"ZACZAROWANY BAL?"XII Spotkania Teatrzyków Dziecięcych MDK im.A.Bursy
Przegląd Dorobku Artystycznego w SP 30
II miejsce
Nagroda
dla Mieszka Syca z kl.Vb za kreację aktroską
II Krakowski Konkurs Recytatorski KONKURS recytatorski MDK "Podgórze" Nagroda i awans do finału dla Weroniki Kuśmider z kl. Vb
Wyróżnienie dla Dariusza Pabiana z kl. Vc
"Poezja polska XX wieku"KONKURS recytatorski MDK "Podgórze"
kategoria: poezja śpiewana
Wyróżnienie dla Weroniki Kuśmider z zespołem wokalno-instrumentalnym
Rok 2003/2004
"Przyjaciel" KONKURS recytatorski MDK "Dom Harcerza"  
"Jest taki dzień" KONKURS recytatorski SP 30
I miejsce dla Anny Symber z kl.VI
"Córka czarownic" PRZEGLĄD Teatrzyków Klasowych SP 30
VII PRZEGLĄD Inscenizacji Teatralnych Ośrodek Kultury im.C.K. Norwida
XII Spotkania Teatrzyków Dziecięcych MDK im.A.Bursy
Dzień Matki SP30
II miejsce
Nagroda Publiczności

Nagroda SCENY "i"
Rok 2002/2003
"Uczucia" KONKURS recytatorski MDK "Dom Harcerza"  
"Mała Oba" Przegląd Teatralny MDK
im.A.Bursy
Wyróżnienie
Rok 2001/2002
SABAT CZAROWNICKONKURS teatralny: Zlot duchów i duszków MDK im.K.I.Gałczyńskiego I miejsce
"Cztery pory roku" - wiersze o przyrodzie KONKURS recytatorski MDK "Podgórze" Wyróżnienie dla Piotra Kurtyki z kl.V
proza i poezja antyku KONKURS recytatorski
MDK "Podgórze"
Wyróżnienia dla uczniów kl.V: Kamila Dadełły, Adama Różyckiego, Przemysława Kozłowskiego
Rok 2000/2001
PO KOLĘDZIE - przedstawienie jasełkowe PRZEGLĄD Przedstawień Jasełkowych MDK im. K.I.Gałczyńskiego - Wyróżnienie dla Piotra Kurtyki z klasy IV
"To wszystko ojczyzna jest twa..." - poezja patriotyczna KONKURS recytatorski MDK im.K.I.Gałczyńskiego Wyróżnienie dla Jakuba Tylka z kl. IV
twórczość Jana Brzechwy KONKURS recytatorski Staromiejskie Centrum Kultury II miejsce dla Joanny Nowarskiej z kl.V
Rok 1999/2000
JASEŁKAPRZEGLĄD Przedstawień Jasełkowych MDK "Podgórze" dyplom uznania
"To wszystko ojczyzna jest twa..." - poezja patriotyczna KONKURS recytatorski MDK im. K.I.Gałczyńskiego Wyróżnienie dla Joanny Wal z kl. IV
Rok 1998/1999
poezja Juliusza Słowackiego KONKURS recytatorski MDK "Podgórze" II miejsce dla Justyny Łagan z kl.V
Wyróżnienie dla Anny Zając z kl.V
Rok 1997/1998
PAN TWARDOWSKI III Wojewódzki PRZEGLĄD Teatrzyków Szkolnych MDK "Dom Harcerza" II miejsce
poezja Adama Mickiewicza KONKURS recytatorski MDK "Dom Harcerza" Wyróżnienie dla Justyny Łagan z kl.IV


TEKSTY DO RECYTACJI, INSCENIZACJE

zobacz>> Szkolny Konkurs Recytatorski 2008 "Sława i chwała - wiersze o sławnych ludziach" - teksty do pobrania
zobacz>> Szkolny Konkurs Recytatorski 2008 "Proza i poezja antyku" - teksty do pobrania
zobacz>> Szkolny Konkurs Recytatorski 2008 "Wiersze Wandy Chotomskiej" - teksty do pobrania
zobacz>> Szkolny Konkurs Recytatorski 2007 - Zapowiedzi
zobacz>> Szkolny Konkurs Recytatorski 2007 - scenka historyczna
zobacz>> Szkolny Konkurs Recytatorski 2007 - wiersze o tematyce historycznej
zobacz>> Tym razem na sportowo - otwarcie sali gimnastycznej
zobacz>> Ballady Mickiewicza
zobacz>> Bajki Krasickiego
zobacz>> Rękawiczka
zobacz>> Lwica i niedźwiedzica
zobacz>> Trzech Budrysów
zobacz>> Król olch
zobacz>> Wiersze o Krakowie
zobacz>> Wiersze o polskich miastach
zobacz>> Mitologia - wiersze 1
zobacz>> Mitologia - wiersze 2
zobacz>> Kim jest Regis?
zobacz>> 100-lecie szkoły cz.1 - Pułaski
zobacz>> 100-lecie szkoły cz.2 - Aśka i ufoludki
zobacz>> 100-lecie szkoły cz.3 - Balladyna (fragm.)
zobacz>> INNE MATERIAŁY - u CHOMIKA :)
Szkoła Podstawowa nr 30 - Kraków