| AKTUALNOŚCI | KONTAKT | TERMINARZ | OFERTA |

Dni otwarte

Kandydatów do szkoły wraz z rodzicami zapraszamy na dni otwarte: w sobotę 9 lutego oraz w sobotę 9 marca.

Jasełka

22 grudnia w piątek obejrzeliśmy przedstawienie jasełkowe przygotowane przez s. Emanuelę wraz z uczniami kl. VII b, VIII b i VIII a. Spektakl nosił tytuł "Muzyka Bożego Narodzenia".

Gala II Przeglądu Teatralnego - Teatr Praska 52

W środę 12 grudnia w Teatrze Praska 52 odbyła się gala teatralna - przegląd przedstawień opartych na ruchu i geście. Zaprezentowały się cztery szkoły; w tym nasza. Uczniowie klasy 4c oraz 4c przygotowali pod kierunkiem p. Agnieszki Frolich przedstawienie pt. "Oceanarium"

Młode Talenty Dzielnicy VIII - Reflektory 2018

W środę 12 grudnia w Ośrodku Sportu i Kultury w Sidzinie miał miejsce finał zmagań artystycznych uczniów Dzielnicy VIII w kategorii wokalnej i recytatorskiej. Naszym jedynym reprezentantem był Bartosz Brzuchacz z kl. VII b. Bartek zakwalifikował się do ścisłego finału, w którym rywalizowało sześciu wokalistów. OstatecznyM werdyktem jury przyznało mu I MIEJSCE. Gratulacje!


Gala finałowa w SCKM

W czwartek 29 listopada o godz. 17.00. odbyła się w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży uroczysta gala podsumowująca projekt "Przytulmy Polskę do serca". W ramach projektu artystycznego szkół i placówek Dzielnicy VIII odbędą się cztery konkursy: recytatorski i wokalny dla szkół, recytatorski i wokalany dla przedszkoli. Wyłonieni finaliści wystąpili na scenie Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży. Koncert finałowy prowadziła znana krakowska artystka, Jaga Wrońska - wokalistka przez lata związana z kabaretem Loch Camoelot, animatorka Krakowskich Lekcji Śpiewania. W finale wystąpili następujący reprezentanci naszej szkoły: Bartosz Brzuchacz - I miejsce w kategorii wokalnej i III miejsce w recytatorskiej (13 - 16 lat) Nadia Kunz - I miejsce w kategorii recytatorskiej i III miejsce w wokalnej (7 - 12 lat) Zbigniew Szerszeń - III miejsce w kategorii recytatorskiej (7 - 12 lat) Koło Muzyczno-Teatralne - I miejsce w kategorii zespołów wokalnych Maciej Liptak z zespołem - II miejsce w kategorii zespołów wokalnych
Dębnicki Przegląd Piosenki Ułańskiej

W czwartek 15.11.2018 r. odbył się w naszej placówce międzyszkolny konkurs pieśni patriotycznych. Jury przesłuchało 25 wykonawców; solistów, duety i zespoły. Udział wzięło 8 szkół, w sumie około 70 uczestników.Najczęściej wybierano znane pieśni legionowe jak "Piechota"," Białe róże". Pojawiły się utwory nawiązująe do okresu II wojny światowej; "Miasto 44", "Major Ponury", "Dziewczyna z granatem w ręce", mieliśmy również okazję wysłuchać mniej znanych utworów jak "Siwy mundur" czy "Walc końcówka. Podczasu imprezy Paulina Urbańska i Kamil Wyroba z klasy IV a odczytali najpiękniejsze życzenia dla Polski, które wcześniej przygotowali uczniowie.


Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada klasy 0 – 3 obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i najlepszy moment, aby przypomnieć sobie część z nich.
Uczniowie klas młodszych uczcili ten dzień przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych, odgadywali z jakich bajek pochodzą czytane przez panie fragmenty oraz rozpoznawali bajkowe postacie na fotografiach.
"Przytulmy Polskę do serca" - projekt Dzielnicy VIII

W ramach projektu artystycznego szkół i placówek Dzielnicy VIII odbędą się cztery konkursy:


Co Polacy śpiewali u progu niepodległości?

W poniedziałek 22 października zespół Koła Muzyczno-Teatralnego uczestniczył w niecodziennym wydarzeniu kulturalnym. Odwiedziliśmy Klub Dziennikarzy "Pod Gruszką", stając się współtwórcami wykładu historycznego p. Piotra Boronia. Naszą rolą było zilustrowanie muzyczne gawędy o dawnych pieśniach patriotycznych, z których część jest popularna i śpiewana do dziś. Przygotowaliśmy dziewięć utworów. Wystąpili uczniowie z kl.7b, 5a, 4c; jako soliści: Bartosz Brzuchacz, Maciej Liptak, Serafina Kunz, Jakub Dorda i Mateusz Szeliga, a także... p. Adrian Karkowski. Opiekę artystyczną sprawowały panie: Anna Michalik i Krystyna Gubernat.

Program obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości w roku 2018


Ogólnopolski Mityng Pływacki Osób Niepełnosprawnych im. Krzysztofa Brzęczka

Dnia 17 października 2018 r. uczniowie klasy 8 a wzięli udział w Ogólnopolskim Mityngu Pływackim Osób Niepełnosprawnych im. Krzysztofa Brzęczka, który odbył się w Chrzanowie. Znów mogą się pochwalić swoimi zwycięstwami: Serdecznie gratulujemy!

Ślubowanie

W piątek 12 października odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych przygotowane przez panie: Dorotę Kaję, Katarzynę Bil i Kamilę Szadkowską.

Podręczniki

regulamin
wykaz podręczników

Sukcesy uczniów SP30 w konkursach religijnych

Do etapu rejonowego Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z Dobrą Nowiną przez życie” zakwalifikował się uczeń klasy VI b Błażej Czyżycki.

Do etapu diecezjalnego Konkursu Wiedzy o św. Janie Pawle II „Nie bójcie się przygarnąć Chrystusa” zakwalifikowały się uczennice:

Lp. Nazwisko i imię ucznia Liczba uzyskanych punktów Klasa
1. Szot Aleksandra 37 8b
2. Lejczak Anna 35 8b
3. Bogucka Natalia 33 8b
4. Gawłowska Julia 33 8b
5. Gorayska Julia 33 8b
6. Kozak Karolina 33 5b
7. Marut Natalia 32 5bDo etapu rejonowego XXII MIĘDZYNARODOWEGO EKUMENICZNEGO KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ „Jonasz” 2018/19 Ewangelia wg Św. Łukasza zakwalifikowali się uczniowie:

Lp. Nazwisko i Imię ucznia Liczba uzyskanych punktów Klasa
1. Szot Karolina 27 6b
2. Grochola Michał 26,5 5
3. Lejczak Anna 25 8b
4. Kościńska Maria 25 6b
5. Szot Aleksandra 24,5 8b
6. Marut Natalia 22 5b


Do konkursów uczniów przygotowywała s. Emanuela Pawlus.

Obiady


Akademia Młodego Krakowianina

Nasza szkoła zakwalifikowała się do programu Akademia Młodego Krakowianina. Jest to projekt pilotażowy, skierowany do uczniów szkół podstawowych. W tym roku weźmie w nim udział 20 szkół rozmieszczonych w czterech dawnych dzielnicach Krakowa: Śródmieściu, Krowodrzy, Podgórzu i Nowej Hucie. W programie wezmą udział klasy drugie i trzecie.

Celem Akademii jest edukowanie dzieci i młodzieży szkolnej w zakresie ekologii, bezpieczeństwa oraz tematyce związanej z funkcjonowaniem miasta jako nowoczesnej metropolii. Do projektu włączyli się: Krakowski Holding Komunalny S.A. – Ekospalarnia, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, Straż Miejska, Zarząd Zieleni Miejskiej, Agencja Rozwoju Miasta/TAURON Arena Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Zarząd Infrastruktury Sportowej oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.


Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa


  Facebook


Dla obcokrajowców


Szkoła Muzyczna "Bravissimo"Nauczanie domoweWynajem powierzchni użytkowejDuplikaty


page rank